{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NOVÝ LÍDR! BLACK ANGELS ZAMÍCHALI POŘADÍM SKILL CONTESTU

Obrázek ke článku
30. 4. 2021

Velice dobré představení mají za sebou florbalisté Black Angels, jejichž trojice atakovala ve speciálním Livesport Superliga Skill Contestu nejvyšší příčky a málem se usadila v průběžném vedení ve všech disciplínách. Kbelský celek do boje vyslal Jakuba Hromadu, Jakuba Renčína a Tomáše Hanáka.

Nový lídrem střelby ze 30 metrů se stal Renčín. „Původně jsem chtěl trefit všech pět pokusů, ale tři nejsou také vůbec špatné a jsem za ně rád,“ vykládal spokojeně po svém výkonu.

Jak si florbalisté Black Angels počínali, se můžete podívat ZDE. V nadcházejícím díle seriálu, který bude na webu sport.cz opět ve středu 5. května, se představí vybraní florbalisté České Lípy.

Skill Contestu se účastní všech 14 mužstev Livesport Superligy. Zástupci klubů soutěží ve třech disciplínách: střelbě na přesnost, slalomu a střelbě na cíl. Všechny úkoly prověří jejich dovednosti, které se mohou využít při utkáních. Například střelbu z dálky 30 metrů lze i podle samotných hráčů využít při střelbě do prázdné branky při soupeřově hře bez gólmana. Střelba na přesnost, jež byla pro střelce superligy kvůli malým otvorům v brance velmi obtížná, zase prověřila jejich jemnou motoriku s florbalovou holí. Dlouhý slalom, při kterém hráči uběhli 96 metrů, ukázal, jak jsou na tom s atletickou průpravou. 

„Díky generálnímu partnerovi se povedlo i v této nelehké době uskutečnit zajímavý projekt. Kluby a jejich hráči se mohou veřejnosti představit zase trošku jinak. Je skvělé, že se podařilo ve spolupráci s Livesportem a vstřícním přístupem klubů tento projekt uskutečnit,“ těší Romana Urbáře, ředitele marketingu a komunikace na Českém florbale.

Celá série dovednostních soutěží vyvrcholí velkým finále, ve kterém se utkají tři vítězové jednotlivých kategorií. Ve finálovém díle se všichni tři zúčastní zmiňovaných disciplín a nejlepší z nich se stane šampionem letošního ročníku soutěže Livesport Superliga Skill Contest. Na finálové video se můžete těšit na začátku června 2021.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek