{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OBA TITULY PATŘÍ PŘEDEVŠÍM FANOUŠKŮM, ŘÍKÁ HUBENÝ Z BOHEMIANS

Obrázek ke článku
6. 5. 2020

Reakce na celosvětovou pandemii nedovolila týmům dohrát své soutěže, a tak přišlo na řadu netradiční play-off, ve kterém hráli fanoušci ještě zásadnější roli než obvykle. Tentokrát však své hlasy nepoužili k bouřlivému fandění přímo v hale, nýbrž k hlasování o virtuální postup svého týmu do dalšího kola. V mužské superlize i ženské extralize se z titulu radovali Klokani z Bohemians. Člen marketingového oddělení odpovědný za online komunikaci zelenobílých Adam Hubený v rozhovoru popisuje, jak se dvojitý triumf rodil.

Proč jste se do virtuálního play-off obuli s takovou vervou?
U mužů máme za sebou sportovně nejúspěšnější sezónu v historii klubu. Bronzová medaile z Czech Open, stříbrná z Poháru Českého florbalu. V play-off proti Spartě jsme si také věřili na postup. Nechtěli jsme sezónu nechat jen tak nedohranou. Jsme rádi, že i příznivci Bohemky tohle ocenili a společně se nám povedlo ji zakončit v obou kategoriích vítězně.

Co obnáší příprava na virtuální série?
Virtuální série pro nás měla dvě roviny. První je obecná propagace, která byla podobná té klasické předzápasové a pak je tu ta druhá, která spočívala v aktivaci konkrétních skupin a lidí ve vazbě na naše členy nebo příznivce klubu. Samozřejmě jsme se mohli i trošku vyřádit v doplňkovém obsahu během utkání/hlasování. Strávili jsme hodně času vymýšlením zajímavých příspěvků na sociální sítě, které by přilákaly fanoušky k hlasování a dovedli nás do Superfinále.

Dokážete posoudit, co vás odlišilo od soupeřů a nejvíce vám tak pomohlo k triumfům?
Rozdílová byla určitě naše aktivita na sociálních sítích a zapojení všech členů klubu, kteří pomáhali se sdílením hlasování v různých skupinách na Facebooku a nejen tam. Také nám hodně pomohli naši partneři, kterým chceme poděkovat za jejich ochotu.

Měli jste hned od začátku za cíl oba tituly?
Rozhodně našim cílem bylo vyhrát, ale že se nám povedou oba tituly, jsme nečekali. Po vítězství v mužské části jsme věděli, že budeme favority v následujících bojích v ženském play-off a svůj post favoritů jsme i ubránili, sice se štěstím, ale úspěšně.

Jak hodnotíte přístup vašich fanoušků?
Úžasný přístup a zapojení našich fanoušků, jenž odvedli neskutečnou práci, byl klíčový a smekám před nimi klobouk. Celé hlasovaní nás podporovali na maximum a oba tituly patří hlavně jim.

Hrál i tentokrát roli silný vztah s fotbalovými fanoušky Bohemians?
Určitě a nejen fotbalových fanoušků Bohemians, kteří ukazují, že jsou jedni z nejlepších v Česku. Ti samozřejmě, díky svému počtu, přidali nejvíce hlasů, ale zapojili se i fanoušci a kluby z jiných sportů pod hlavičkou Bohemians. Tím byl i hodně specifický třeba souboj se Spartou, která logicky také sáhla k početné fanouškovské základně napříč sporty.

Do propagace na sociálních sítích se výrazně zapojil hlavní trenér mužů Michal Jedlička. Jak hodnotíte jeho přínos?
​Michal Jedlička je jednou z hlavních tváří superligového týmu a samozřejmě dobře známý nejen v široké florbalové veřejnosti. Vzhledem k tomu, že se rád do podobných věcí zapojuje a nerad prohrává, byl jasnou volbou. Současně je třeba vyzdvihnout zapojení všech trenérů, hráčů, hráček a aktivních lidí kolem klubu.

Tabulka soutěže

Obrázek