{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OBMĚNĚNÝ CHODOV CÍLÍ NA FINÁLE, KOUTNÝ SNÍ O TITULU

Obrázek ke článku
7. 9. 2020

Florbal Chodov patří už několik let mezi elitu nejvyšší soutěže mužů a na novou sezonu se svěřenci Davida Podhráského těší. Uplynulý ročník uzavřeli hráči z Jižního Města na třetí příčce v základní části, v nadcházející sezoně Livesport Superligy by si chtěli vybojovat vstupenku do O2 areny.

Chodov si v základní části sezony 2019/2020 nepočínal vůbec špatně, avšak musel se spokojit se třetím místem. Rozdílovými byly opět zápasy, z nichž druhé Vítkovice dokázaly vykřesat o několik bodů více a ve finálním součtu se pražští florbalisté dostali těsně pod metu šedesáti bodů. V duelech mohl Chodov těžit především z ofenzivní činnosti, v níž zaznamenal 204 vstřelených branek, čímž se zařadil mezi dva nejproduktivnější celky superligy. Dokázal přeměnit v gól téměř 47 % přesilových her. O procento více měly pouze Vítkovice a 52% úspěšností se pyšnila Mladá Boleslav.

Některé duely Chodova se staly přestřelkou. Diváci si mohli užít brankové hody například proti Tatranu nebo Black Angels. Loňský nováček nejvyšší soutěže navíc jeden ze vzájemných duelů ovládl a po výhře 8:6 si tak připsal cenný skalp. Ve čtvrtfinále sáhl Chodov po Střešovicích. Tatran však sehrál dva kvalitní zápasy, z nichž vzešel remízový stav 1:1. Pak ročník vinou koronavirové pandemie předčasně skončil.

Týmové statistiky jednoznačně ovládli Tom Ondrušek s Markem Vávrou. Prvně jmenovaný nastřádal 31 branek, ten druhý zaokrouhlil počet tref na 30. „Můj osobní cíl je jednoznačně titul, jinak bych v tom týmu vůbec nebyl,“ sdělil zcela jasně kapitán týmu Koutný a dodal: „Na druhou stranu bych řekl, že týmovým cílem je určitě superfinále.“

Z Jižního Města odešli Mikuláš Krbec, Marek Matejčík a Martin Pražan, opačným směrem se vydal Jiří Bauer, jenž přestoupil z ostravského FBC. V sestavě si o místo říkají také Jiří Lebeda, Karel Hodík, David Horký nebo Petr Majer.

„Máme nějaké odchody, které se snažíme nahrazovat. Všichni příchozí prozatím na tréninku prokazují patřičnou kvalitu. Letní příprava byla poměrně dlouhá, ale když minulá sezona skončila tak brzy, cítil jsem z týmu větší chuť do práce,“ uzavírá chodovský útočník.

Změny v kádru

Příchody: Jiří Bauer (FBC Ostrava), Jiří Lebeda (Start98 Kunratice), Karel Hodík, David Horký, Petr Majer (vš. z juniorky)
​Odchody: Mikuláš Krbec (Sparta Praha), Marek Matejčík (1. SC Vítkovice), Martin Pražan (Uster)

Jak se dařilo chodovskému kapitánovi Martinu Koutnému v anketě 3x20 na předsezonním hráčském setkání? Dozvíte se ve videu níže. Na mobilních zařízeních jej můžete zhlédnout ZDE

Tabulka soutěže

Obrázek