{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

OTROKOVICE SNIŽUJÍ STAV SÉRIE, OSTATNÍ MOHOU V NEDĚLI SÉRIE UKONČIT

Obrázek ke článku
18. 3. 2017

Týmy Mladé Boleslavi, Tatranu Střešovice a Vítkovic dokázaly vyhrát první utkání na půdě svých soupeřů a ujaly se v sériích vedení 3:0. Podobný kousek se nepodařil mistrovskému Chodovu, který na půdě Otrokovic podlehl a v sérii vede již jen o bod 2:1 na zápasy.

FbŠ Bohemians – Tatran Střešovice 4:9
stav série: 0-3

Třetí utkání v sérii, kde jeden z týmů prohrává 2:0, bývá vždy považováno za klíčové. Klokani šli do utkání s jasným cílem snížit stav. To se jim však nepodařilo a s Tatranem prohráli 4:9. Střešovice utkání kontrolovaly, po první třetině vedly 3:0, po druhé 6:1 a ještě tři a půl minuty před koncem 9:2. Na střely Tatran vyhrál 40:16.

Jednoznačný průběh utkání dokumentují i slova obou trenérů. „Dnes jsme výborně zvládli první třetinu, polevení ve druhé jsme naštěstí ustáli a pak už s přehledem přidali třetí bod v sérii,“ hodnotí trenér vítězů Luděk Beneš. „Dnes jsme celý zápas tahali za kratší konec,“ přitakává jeho protějšek Michal Jedlička.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Technology Florbal MB 4:5
stav série: 0-3

Obrovskou příležitost snížit stav série s Mladou Boleslaví měla Ostrava, která ještě čtyři a půl minuty před koncem utkání vedla 4:3. Poté ale její bývalá opora Jiří Curney nejprve vyrovnala a následně třináct sekund před koncem nahrávala Petru Novotnému rozhodující branku zápasu.

Trenér vítězné strany, Jan Pazdera, slibuje pro nědělní zápas přesvědčivější výkon. „Těžké a díky naší střelecké impotenci vyrovnané utkání, které se rozhodlo až v posledních minutách, kdy jsme ukázali vnitřní sílu a zápas jsme zvládli. Na zítřek se připravíme zase o něco lépe,“ říká. „Odehráli jsme super utkání s favoritem extraligy. Můžeme odejít s hlavou nahoře. Zítra to opět zkusíme,“ nevzdává se naděje trenér Ostravy Martin Smeták.

itelligence Bulldogs Brno - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:5
stav série: 0-3

Brno proti vicemistrovi z Vítkovic dlouho sahalo po vítězství. Ještě něco málo přes tři minuty před koncem zápasu vedli Jihomoravané 3:2. Poté ale přišly tři branky hostů, kteří navýšili své vedení v sérii na rozdíl tří bodů.

Pavel Brus hodnotí utkání jako zaváhání svých hráčů. „Díky tomu, že jsme v průběhu zápasu dali čtyři nebo pět tyček a nevyužili dalších pět gólovek, jsme udělali ze zápasu opět drama. Stav je 3:0, hraje se na čtyři vítězství a více nás nezajímá,“ říká rezolutně. Mohlo by se zdát, že oba trenéři byli přítomni na rozdílných utkáních. „Hráli jsme dobře, soupeř vyhrál pouze díky nám. Je neuvěřitelné, jak důležitá je ve sportu hlava. Nejvíce mě mrzí tři neproměněné přesilovky a rozhodující vlastní gól poté, co nastřelíme dvě břevna a spálíme, co se dá,“ odmítá Brusova slova šéf brněnské střídačky Jan Kadlec.

Hu-Fa Panthers Otrokovice – FAT PIPE Florbal Chodov 5:2

stav série: 1-2

Otrokovice jsou jediným týmem, který dokázal snížit nepříznivý stav série. V utkání ani jednou neprohrávaly a s jistotou si dokráčely pro první bod v sérii.

„Co bylo dnes, je zapomenuto. Pouze jsme splnili úkol, zítra nás čeká ještě těžší zápas. Jdeme s pokorou do dalšího boje a nedáme Chodovu ani míček zadarmo,“ burcuje trenér domácích Karel Ševčík. Odhodlání však neztrácí ani lodivod Chodova David Podhráský. „Otrokovice dnes chtěly vítězství o něco víc, perfektně bránily a v útoku byly velmi efektivní. I tak jsme ale mohli zápas vyhrát, ale totálně jsme selhali v zakončení. Jdeme se připravit na zítřek, chceme si odsud odvést vítězství,“ říká.

Program 4. kola čtvrtfinále play-off Tipsport Superligy

Neděle 19. března

14:00 FbŠ Bohemians – Tatran Střešovice - Aréna Sparta
17:00 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Technology Florbal MB - ČPP Arena
17:00 itelligence Bulldogs Brno - 1. SC TEMPISH Vítkovice - MSH Vodova
18:00 Hu-Fa Panthers Otrokovice – FAT PIPE Florbal Chodov - SH Štěrkoviště

Tabulka soutěže
Obrázek