{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PŘESTUPOVÁ NOVINKA: ŠAMPIONI PŘIVÁDÍ MICHALA SLÁDKA

Obrázek ke článku
25. 4. 2022

Velkou posilu vítá ve svých řadách úřadující mistr Livesport Superligy. K florbalistům Mladé Boleslavi se připojuje Michal Sládek, který po třinácti letech opouští ostravské FBC. Dvaadvacetiletý snajpr přitom neskrývá velkou motivaci, se kterou do města automobilů přichází.

S Boleslaví podepsal Sládek smlouvu na tři roky a důvody přestupu jsou podle něho jasné. „Musím vyletět z hnízda, vykročit ze svého komfortu, osamostatnit se. To je první bod,” vyzdvihuje šikovný útočník. Zároveň však hledal středobod svojí florbalové kariéry. „Najít ideální podmínky pro sport na nejvyšší úrovni, kde budu maximálně hladový po úspěchu. A tím místem je pro mě Mladá Boleslav,” vysvětluje.

Sládek má za sebou i přes svůj mladý věk už šest superligových sezon. Celkově nastoupil ke 149 utkáním základní části, v nichž získal 229 bodů (124+105). Co se týče nadstavbových zápasů, stihl pět branek a stejný počet asistencí během šestnácti duelů. V uplynulých třech ročnících navíc pokaždé překonal padesátibodovou hranici, což ho pravidelně řadilo mezi deset nejproduktivnějších hráčů soutěže.

Kmenovým týmem byla pro Sládka až dosud výhradně Ostrava. I proto pociťuje mírnou nervozitu z prvního velkého přestupu. „Je to pro mě úplně něco nového, ale těším se na to poznávání. Myslím si, že kdybych tento krok neudělal teď, těžko bych se k němu přemlouval v budoucnou,” předpokládá Sládek. Odchod do středočeského mančaftu hodně řešil s rodinou, agentem i kamarády.

„Na Ostravu mi zůstanou jen krásné vzpomínky. Hrál jsem za ni třináct let, celé dětství a můj dosavadní florbalový život. Sportovně i lidsky mě ty roky neskutečně obohatily, musím za to všechno klubu poděkovat,” vysekává Sládek poklonu prostředí, jež ho vychovalo pro elitní úroveň. A stejnou cestou chce pokračovat také v kádru aktuálního šampiona superligy.


Těšíme se na spolupráci, hlásí kouč i manažer

Přednosti nového svěřence oceňuje i jeho trenér Petr Novotný. „Několik sezon po sobě dokazuje své schopnosti být produktivní. Zároveň je ochotný se zlepšovat. Přichází s pokorou a chutí na sobě pracovat, což jsou důležité předpoklady, aby u nás uspěl,” říká boleslavský kouč.

Ani generální manažer klubu Tomáš Pacák neskrývá spokojenost s akvizicí. „Michal bere své působení u nás jako velkou výzvu. Jeho příchod je dalším krokem naší generační obměny a věříme, že přestup bude přínosem pro nás, pro Michala i celé město Mladá Boleslav,” konstatuje.

S novými spoluhráči se Sládek už seznámil. Dále ho tedy čeká začátek předsezonní přípravy, do níž ostravský odchovanec s týmem naskočí během května.

A co další novinky v kádrech superligových klubů? Otrokovice podepsaly nové smlouvy se svými klíčovými hráči. Nadcházející sezonu stráví u Panterů slovenský reprezentant Ronald Gašparík, do roku 2024 prodloužil kontrakt i nejlepší střelec uplynulého ročníku František Vykopal. Kompletní informace najdete na jejich webu www.panteri.cz.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek