{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PREVIEW: MINULE DVANÁCTKA, CO TEĎ? SKV ČEKÁ OPĚT CHODOV

Obrázek ke článku
13. 1. 2021

Víkendový zápas dopadl naprosto jasně. Florbalisté Chodova porazili v 19. kole Livesport Superligy hostující Královské Vinohrady o devět gólů, a pouhé čtyři dny poté se týmy potkají znovu. Hráči SKV ale tentokrát věří v lepší výsledek. Duel startuje ve středu ve 20 hodin.

Na Jižním Městě předvedl Chodov mocný útok, kterým Vinohrady v sobotu rozdrtil 12:3. Hned šest branek přitom padlo až v závěrečném dějství. Domácí mužstvo mělo za celý duel téměř o dvacet střel více a soupeř pouze korigoval skóre. Nejen proto je jednoznačné, kdo opět bude favoritem.

Svěřenci kouče Davida Podhráského ovšem výhru nepotvrdili. O den později podlehli Bohemians na jejich hřišti 3:4 a zatím jsou pátí v tabulce. Zato Sokol si aspoň mírně přilepšil díky bodu po nájezdech s Libercem. SKV však pomýšlelo i na vítězství, když ještě v poslední pětiminutovce vedlo 5:3. Aktuálně tak Pražanům patří předposlední třináctá pozice.

V sobotním utkání zaznamenal dvě trefy a asistenci Jiří Koutný, jenž se stal i nejlepším hráčem na straně Chodova. „Předpokládám, že se Vinohrady oproti sobotě zlepší. Budou si pravděpodobně opět zakládat na zatažené obraně a rychlých protiútocích,“ uvažuje Koutný. Znovu očekává dobývání defenzivního bloku. „Po prohře s Bohemians se chceme vrátit lepším výkonem a na vítěznou vlnu,“ dodává útočník.

Právě hru dozadu zmiňuje také vinohradský gólman Karel Šantora. „V minulém zápase jsme dostali dvanáct kusů, z toho šest po vlastních chybách. Myslím si, že musíme zlepšit hlavně náš výkon na obranné půlce,“ podotýká. K úspěchu je ale potřeba i dalších věcí. „Rychle a efektivně rozehrávat, abychom se vyhnuli chybám, které by nás mohly stát výsledek,“ upozorňuje Šantora.

Potvrdí Chodov skóre z předchozího společného duelu, nebo Vinohrady doma překvapí? Dohrávka 6. kola Livesport Superligy začíná ve středu 13. ledna od 20 hodin. Utkání bude možné sledovat na videoplatformě Českého florbalu.

Dohrávka 6. kola Livesport Superligy
Středa 13. ledna

20.00  TJ Sokol Královské Vinohrady – FAT PIPE FLORBAL CHODOVvideo / online

Tabulka soutěže

Obrázek