{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PREVIEW: NA ÚVOD SEMIFINÁLE VÍTKOVICE VYZVOU SPARTU

Obrázek ke článku
30. 4. 2021

Livesport Superliga se po měsíci čekání konečně dočkala startu semifinálových bojů a již tento víkend do boje vyrazí čtveřice nejlepších českých celků. Mimo jsou třetí a čtvrtý tým tabulky, zato páté a šesté mužstvo v pořadí po základní části pokračuje dál. Ostrá bitva se hned v sobotu strhne na ostravské Dubině, kde domácí Vítkovice v 16 hodin vyzvou pražskou Spartu. Druhá dvojice začne s jednodenní pauzou - Mladá Boleslav si to s Chodovem rozdá v neděli v 16 hodin živě na HbbTV ČT.

Které ze zbylých čtyř týmů nakonec postoupí do vysněného superfinále?

1. SC TEMPISH Vítkovice - ACEMA Sparta Praha

Vítkovice vs. Sparta, Ostrava vs. Praha - tak vypadá první semifinálová dvojice aktuálního ročníku. Rytíři z Vítkovic museli na svého soupeře vyčkat do doby, než Mladá Boleslav ukázala na Chodov. Okamžitě však měli jasno, budou bojovat proti nepříjemnému soupeři, s nímž udržují dlouhodobou a ostrou rivalitu. 

„Víme, že nás Sparta bude chtít rozhodit důrazem, ale to je přesně to, co nás dostane do skutečného varu,“ vzkazuje vítkovický kouč Pavel Brus před první bitvou sebevědomě. Je jasné, že vítkovičtí rytíři budou jako úřadující mistři pro Spartu těžkým soupeřem, který bude za Ostravu bojovat do posledních sil. Vždyť již ve čtvrtfinálovém ostravském derby dokázali, že toto město je jejich a že jej budou hrdě reprezentovat.

Jejich soupeř ze Sparty však bude jistě neméně motivovaný zejména po čtvrtfinálové sérii s Tatranem, ve které byl mnohými považován za tým, který vypadne. Sparťané však pod vedením kapitána Milana Garčara předvedli silnou týmovost, která je hnala dopředu a se Střešovicemi si poradili 4:2 na zápasy. 

Holba Fantasy Play-off - ukažte své superligové tipy!

„Rozhodlo podle mě nastavení obou týmů. Sparta se soustředila na sebe a vlastní výkon, Tatran nikoliv. Jsem rád, že jsme tuhle sérii zvládli bez jakýchkoliv zranění a můžeme tak mít stoprocentní přípravu na Vítkovice s plnou sestavou. Na druhou stranu musím uznat, že nás tato série dobře připravila na to, co bude dál,“ nadhodil motivovaný sparťanský útočník Josef Juha, kapitán juniorských mistrů světa z roku 2019.

1. zápas, 1. května

16:00  1. SC TEMPISH Vítkovice - ACEMA Sparta Praha (SC Dubina Ostrava)

2. zápas, 2. května

20:00  1. SC TEMPISH Vítkovice - ACEMA Sparta Praha (SC Dubina Ostrava) - živě vysílá ČT sport

Videoplatforma Českého florbalu

Předvýběr.CZ Florbal MB vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Druhou dvojicí, která svede přímý souboj o jednu vstupenku do závěrečného superfinále, jsou Mladá Boleslav a Chodov. Mnohými možná nečekaná volba, kterou Mladoboleslavští provedli, přináší velká očekávání, jak bude série vypadat. Vítěz prezidentského poháru měl totiž možnost sáhnout po Spartě, kterou v základní části přeci jen porazil výraznějšími rozdíly (9:1 a 6:1 - pozn. red.).

Svěřenci Petra Novotného však ukázali na Chodov a po výsledcích ze základní části tak o zajímavost zápasů jistě nebude nouze. Jejich první vzájemný duel aktuálního ročníku rozsekly až samostatné nájezdy, ve kterých tehdy zazářil mladoboleslavský brankář Lukáš Bauer. Druhý zápas byl pak po pražském výpadku ve druhé třetině mnohem jednoznačnější. 

„Obě utkání nás potkala ve výrazně rozdílné formě. V prvním jsme hráli, jak proti Boleslavi chceme a asi i budeme v semifinále. Druhé utkání bylo naopak v části sezony, kdy jsme byli celkově dole a nemělo velkou vypovídající hodnotu,“ přiznává chodovský obránce Michal Podhráský. Zlé časy jsou již ale, zdá se, pryč a pražský kádr v modrobílém má vysoké ambice.

Po vyhraném čtvrtfinále proti městskému rivalovi z Bohemians, který si Chodov dobrovolně vybral a vylámal si na něm zuby, budou florbalisté pod vedením Davida Podhráského usilovat také o skalp Mladé Boleslavi. Proti sobě však budou mít tři vyrovnané a opravdu silné útočné pětice a brankářskou elitu v podobě Lukáše Bauera. Zaútočit na druhou stranu mohou svým dravým mládím v podobě výborně hrajícího Petra Majera, který spočívá na druhé příčce kanadského bodování play-off či jeho spoluhráče Daniela Eremiáše.

1. zápas, 2. května

16:00  Předvýběr.CZ Florbal MB - FAT PIPE FLORBAL CHODOV (MSH Mladá Boleslav) - živě vysílá HbbTV ČT

2. zápas, 3. května

17:00  Předvýběr.CZ Florbal MB - FAT PIPE FLORBAL CHODOV (MSH Mladá Boleslav) - živě vysílá ČT sport

Všechna utkání můžete sledovat živě na videoplatormě Českého florbalu.

Tabulka soutěže

Obrázek