SOKOLI ZVLÁDLI PRODLOUŽENÍ, BLACK ANGELS PŘEKVAPILI TATRAN

21. 2. 2021

Nečekaný výsledek přinesla nedělní Livesport Superliga. Vítězství zaznamenali Black Angels, kteří si poradili se třetím Tatranem Střešovice. Díky tomu se posunuli do pásma play-off. Přímý souboj o jedenáctou příčku zvládly Pardubice, když v prodloužení zdolaly brněnský Hattrick. Výsledkově se naztratily ani Královské Vinohrady, jež trápily Vítkovice.

Napínavý duel získali na svoji stranu Black Angels. V pražském derby proti Tatranu Střešovice uspěli 5:4 díky brance z posledních minut zápasu. Rozhodující zásah zaznamenal Jan Kopecký, jenž posunul své mužstvo mezi nejlepší osmičku. Blaci navíc mají oproti devátému Liberci jedno střetnutí k dobru. Po dvou bodech z minulého utkání s Ostravou tak uhráli další cenný triumf.

Svěřenci Milana Fridricha měli zdařilejší vstup, když šli do vedení zásluhou Bohumila Piskáčka. Ještě v prvním dějství ale Black Angels otočili a později zvyšovali na 3:1. Dvougólový rozdíl smazal Tatran až během třetí třetiny, nicméně skóre ještě pozměnil soupeř a bral velice důležité body. Celkově se na pěti trefách Black Angels podílelo devět různých florbalistů.

Kouč hostů Petr Pajer ocenil, že se Black Angels koncentrovali po celý duel. „Byl tam asi pětiminutový výpadek těsně před čtvrtým gólem, ale jinak jsme jezdili v plném nasazení,“ zhodnotil. Podle trenéra Střešovic se kádr potýká s marodkou, to však nemůže brát v potaz. „Vždy musíme nastoupit do utkání naplno. Bohužel se projevilo, že jsme hráli jenom jednu třetinu. Za dvacet minut nemůžeme chtít vyhrát, čtyřicet minut jsme hráli profesorsky a dost laxně,“ podotkl Fridrich.

Divoký souboj pro Pardubice

Pardubičtí Sokoli dohánějí zápasové manko a stále mají šanci, že se vyhnou play-down. K tomu jim pomohla výhra v přímé bitvě o jedenácté místo nad Hattrickem Brno. Východočeši sice v závěru normální hrací doby ztratili náskok a přišli o tříbodové vítězství, jenže v prodloužení už nezaváhali. Získali tak dva body a dostali se právě před Hattrick.

Přidaný čas ukončil gólově Jan Savický, který dohromady nastřádal bilanci 2+1. Body přiřkl Pardubicím ve chvíli, kdy se Brňané bránili v oslabení. Důležitý byl pro domácí tým i příspěvek Ivo Teichmana se dvěma brankami. „Herně jsme působili lépe než v předchozích zápasech. Ale velký problém byl v neproměňování šancí a netrefování prázdných branek, kterých byly mraky,“ konstatoval Teichman.

Zároveň může Pardubice mrzet, že ztratily náskok 4:1. Hattrick totiž ve třetí části zpřesnil střelbu a dotáhl se na remízu. Na 5:5 dával Luděk Ondráček necelé dvě minuty před sirénou. V prodloužení se ovšem nikdo z hostů neprosadil a Brno bralo jen bod. Kvůli porážce se propadlo na dvanáctou příčku s pětibodovou rezervou na Královské Vinohrady.

Vítkovice uspěly na hřišti SKV a bodově se dotáhly na vedoucí Mladou Boleslav. Soupeř z Prahy jim však nadělal spoustu problémů. Svěřenci Pavla Bruse během zápasu třikrát prohrávali a měli co dělat, aby urvali výhru 9:6. „Bohužel z naší strany rutinní duel. Výkon stačil akorát na tři body, nic navíc,“ řekl kouč hostů. Vysoké vítězství si potom připsal Chodov, který deklasoval Otrokovice 12:3. Hlavní příděl nastříleli Pražané ve třetí třetině, kdy se trefili hned šestkrát. Pěti body se prezentoval Petr Majer (4+1).

Program Livesport Superligy
Neděle 21. února

11. KOLO

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 12:3 (branky: 8. Martin Koutný, 9. Tom Ondrušek, 14. Petr Majer, 24. Tomáš Sýkora, 29. Petr Majer, 34. Tomáš Vávra, 42. Jiří Bauer, 48. Jiří Koutný, 49. Radim Slunečko, 53. Petr Majer, 55. Petr Majer, 58. Ondřej Vošta - 1. František Vykopal, 10. Ladislav Gál, 31. Petr Koláčný) online

24. KOLO

TJ Sokol Královské Vinohrady - 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:9 (2. Jiří Lebeda, 5. Jiří Lebeda, 19. Zbyněk Stuchlík, 25. Lukáš Lanc, 34. Jiří Lebeda, 59. Martin Skřivánek - 4. Lukáš Hájek, 8. Jiří Besta, 18. Štěpán Kaleta, 28. Ondřej Sidunov, 28. Jan Šebesta, 31. Tomáš Kvasnica, 50. Jakub Hubálek, 54. Ondřej Sidunov, 56. Jakub Hubálek) VIDEOOHLASY DOMÁCÍ, VIDEOOHLASY HOSTÉ
Tatran Teka Střešovice - BLACK ANGELS 4:5 (10. Bohumil Piskáček, 36. Matěj Havlas, 40. Milan Meliš, 52. Petr Brautferger - 12. Adam Bouček, 16. Martin Obuškevič, 28. Tomáš Hanák, 36. Matěj Boček, 57. Jan Kopecký) VIDEOOHLASY DOMÁCÍ, VIDEOOHLASY HOSTÉ
SOKOLI Pardubice - FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5p (14. Lukáš Kučera, 29. Jan Savický, 42. Přemek Pakosta, 43. Ivo Teichman, 47. Ivo Teichman, 63. Jan Savický - 31. Matěj Hronek, 43. Šimon Hronek, 47. Marek Fuchs, 57. Martin Nagy, 59. Luděk Ondráček) VIDEOOHLASY DOMÁCÍ, VIDEOOHLASY HOSTÉ