TATRAN ZŮSTÁVÁ NA ČELE, LÍPA USPĚLA V PRODLOUŽENÍ

6. 11. 2021

Dvěma zápasy pokračovala Livesport Superliga v sobotním programu. Do České Lípy přijely Pardubice, které mohly zvýraznit náskok na spodek tabulky. Utkání však šlo do prodloužení, kdy rozhodl pro domácí Tomáš Novák. Naopak čelo soutěže uhájil Tatran na domácí půdě Mladé Boleslavi.

Předvýběr.CZ Florbal MB – Tatran Střešovice 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Po čtyřiceti minutách platilo nerozhodné skóre 1:1. Do slibnějšího náskoku se tak dostal Tatran Střešovice až v poslední části, když se trefili Ondřej Němeček s Matějem Havlasem. Na prahu poslední desetiminutovky se ale Boleslav vrátila na kontakt díky Jakubu Bínovi. Stejný hráč mohl následně i vyrovnat, jenže neproměnil trestné střílení. Pražané navíc přečkali i poslední minuty duelu a zvyšují vedení na čele tabulky.

Hned dvě asistence zaznamenal David Šimek, který přihrával na oba přesilovkové góly Střešovic. Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni na obou stranách brankáři, domácí Lukáš Bauer měl úspěšnost přes 84 procent a tatranský Lukáš Kříž dokonce skoro 92 procent.

Branky: 34. Koláčný, 51. Bína – 33. Meliš, 46. Němeček, 48. Havlas. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Diváků: 405. Zásahy brankářů: Bauer 16 – Kříž 22. ONLINE | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

FBC 4CLEAN Česká Lípa – SOKOLI Pardubice 9:8p (2:1, 5:4, 1:3 – 1:0)

Severočeši drželi poměrně nadějné vedení nad Pardubicemi. V polovině utkání zvyšoval Štěpán Slaný už na 6:3 ve prospěch domácích. Sokoli se však snažili vrátit do hry a před finišem prostředního dějství snížili na rozdíl dvou tref. Navíc ani po pauze hosté nepolevovali a smazali rozdíl. Nakonec se šlo až do prodloužení, kdy se střelecky prosadil Tomáš Novák a rozhodl o dvou bodech pro Českou Lípu.

Branky: 4. Jirsa, 14. Karel, 25. Tichý, 28. Ekl, 31. Staněk, 32. Slaný, 39. Karel, 48. Kouba, 62. Novák – 17. Šmíd, 29. Křinka, 31. Petr, 39. Šmíd, 40. Teichman, 42. Velc, 43. Teichman, 53. Pakosta. Rozhodčí: Furmánek – Šolc. Vyloučení: 5:1, navíc Ekl (CLP) 5 min. Využití: 0:2. Diváků: 114. Zásahy brankářů: Dvořák 18 – Haleš 25. ONLINE | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ