SPARTA KONTROLUJE NÁSKOK NA ČELE, VÝJEZDNÍ ZÁPAS PRO TATRAN

4. 11. 2018

Špička Tipsport Superligy zůstává v režii Sparty. Pražané upevnili náskok po 12. kole soutěže díky výhře nad Znojmem. Z výjezdního střetnutí v Hradci Králové si vezou všechny body Střešovice, které porazily Pardubice.

Předposlední kolo před polovinou základní části zahájila předehrávka na pražských Vinohradech, v jejímž rámci se potkaly Královské Vinohrady a Otrokovice. Pražský tým se dosud potácel na hranici předposledního a posledního místa tabulky, v domácím prostředí ale dokázal navázat nacslibný vývoj pondělního televizního utkání a tentokrát už nedovolil soupeři vývoj utkání otočit. Po brankově poměrně chudém utkání tak dokázal, aby body zůstaly v sokolovně.

Důležité derby pro hráče, kteří před sezónou vystřídali působení právě v těchto dvou klubech, znamenalo utkání České Lípy a Mladé Boleslavi. Mladoboleslavští nakonec potvrdili papírovou roli favorita, na vítězství se ale poněkud natrápili. V polovině utkání se Česká Lípa už podruhé ujala vedení a Boleslav střídala brankáře. Nezklamala ale spolupráce Jiřího Curneyho a Jana Natova, kteří společnými silami vstřelili tři ze šesti branek Středočechů a spolu s dvěma brankami dvojice Tomašík - Höffer a jedním gólem Martina Tokoše nakonec Mladá Boleslav uhájila vítězství nad osmým celkem tabulky.

V utkání prvního týmu s posledním celkem tabulky o vítězství favorizované Sparty rozhodl nakonec překvapivě malý brankový rozdíl. Rozhodla ale nejspíš efektivita střelby, vzhledem k tomu, že domácí Znojmo své soupeře z čela tabulky dokonce přestřílelo. Zásadní byl pro Spartu začátek třetí třetiny, kde z vyrovnaného stavu dokázala během šesti minut odskočit o tři branky. Znojmo se ještě zvládlo dotáhnout na jeden gól, Milan Garčar však znojemskou power-play překazil gólem do osiřelé branky a pojistil tak vítězství pražského týmu.

Bitva pražských týmů měla jasného vítěze. Tím se stal Chodov, který přestřílel Bohemians 6:1. Na tomto výsledku se velkou měrou podílel Tom Ondrušek se třemi góly a jednou asistencí. Bohemians dali svoji jedinou branku až ve třetí třetině, kdy korigovali výrazné manko z předchozích čtyřiceti minut. Mužstvo Jižního Města tak nadále hájí třetí místo tabulky.

Ostrava vyhrála nejtěsnějším rozdílem skóre nad Libercem. Domácí hráči sice ztráceli za stavu 0:1 a 2:4, ale na obě situace odpověděli několika góly v řadě. Rozdílovou branku si pak připsal Michal Sládek. „Bylo důležité koncentrovat se na spoustu drobností celých 60 minut. Jsem rád, že jsme to dokázali po celou dobu duelu na tři lajny,“ vyjádřil se po utkání ostravský kouč Karel Ševčík.

Výjezdní zápas v Hradci Králové absolvoval Tatran Střešovice. Jeho protivníkem byly nedaleké Pardubice, na něž vyzrál výsledkem 7:3. Klíčem k úspěchu se stalo první dějství hry, kdy si Pražané vybudovali výhodu čtyř tref. Sokol sice v dalších částech střetnutí udržel remízu, jenže právě ztrátu z první třetiny už nedohnal. Východočeši proto zůstali na pozicích play-down a Střešovice jsou nadále šesté.