{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SPARTA MARNĚ DOTAHOVALA NÁSKOK BOLESLAVI. FAVORIT ZVÍTĚZIL O GÓL

Obrázek ke článku
21. 9. 2017

Sparťané znovu měla našlápnuto, aby obrala favorita o body, ale opět ji chyběl poslední krok. Pražané dokázali po Chodovu potrápit i Mladou Boleslavi, ze hřiště však odcházeli opět poraženi. V dohrávce prvního kola prohráli 6:7. Středočeši si díky výhře posunuli na druhé místo v tabulce. 

6 : 7
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
2:42:12:2 -:-
Branky: 4. Ondřej Svatoš, 12. Lukáš Ujhelyi, 26. Marek Koščo, 40. Jan Marvánek, 51. Milan Garčar, 56. Jan Marvánek - 7. Jiří Curney, 13. Radek Krajcigr, 17. Jan Řehoř, 18. Radek Krajcigr, 37. Jakub Bína, 45. Jan Jelínek, 52. Jiří Curney

Mladá Boleslav si klíčový náskok vytvořila ke konci úvodní dvacetiminutovky, kdy třemi zásahy otočila vývoj na svou stranu a v tu chvíli vedla 4:2. „Nekoncentrovanost. Vedli jsme, ale mysleli jsme si, že to půjde samo. Jakmile jsme udělali chybu, tak ji Boleslav potrestala a odskočila do vedení, které si pohlídala až do konce,“ zlobil se nejlepší hráč utkání na straně Sparty Jan Marvánek na poslední minuty první třetiny.

Středočeši si po celý zápas získané vedení pohlídali, ale vždy se nevyvarovali chvíle, kdy nechali Spartu se přiblížit a jejich výkon tak připomínal sinusoidu. „Nenavázali jsme na tempo, které jsme nastavili v první třetině. Sparta se ve druhé části zvedla. Hodně těžké to bylo, protože přitvrdila. Konec už byl rozkouskovaný, hodně faulů a nakonec jsme protrápili k vítězství 7:6,“ komentoval hru Boleslavi Jan Řehoř. „Nemyslím si, že bychom nějak zhoršili svou hru. Jim ale vyšel jeden brejk a od té doby jsme se nedokázali chytnout a nemohli jsme hrát svou hry. Byly tam z naší strany horší pasáže, ale nepředvedli jsme špatný výkon.“ dodal vzápětí hráč zápasu na straně Boleslavi.

Sparta se snažila vyrovnat, ale dokázala se vždy dotáhnout na rozdíl jedné branky. V závěrečném dějství ji k tomu pomohly i využité početní výhody. „Oslabení byla zbytečná, ale nemyslím si, že na vyloučení. Podle mne by stačila domluva. Sparta měla jinak výborné přesilovky,“ pochválil soupeře Řehoř. Ten si musí zvykat i na jiné tempo, protože ještě na jaře hrál s Kladnem baráž. V dresu Boleslavi ale musí mít jiné cíle. „Na vrcholu jsem hrál i s Tatranem, takže vím, jaké to je se pohybovat na nejvyšších příčkách, ale přiznávám, že na začátku to byl velký skok, když jsem na jaře hrál baráž, takže jsem se teď musel přizpůsobit a pomalu se do toho dostávám,“ komentoval své působení v Mladé Boleslavi.  

Pražanům však nechybělo mnoho a mohli vyrovnat a dotáhnout stíhací jízdu alespoň do prodloužení. Dvě minuty před koncem základní hrací doby je ale od remízy zastavilo břevno. Všichni už se radovali z vyrovnání, ale rozhodčí ihned rozpažili. „Myslím, že to gól nebyl, ledaže by se odrazilo ve spod. Tady už konečně nemáme brány s prostřední tyčkou,“ přiznal sportovně Marvánek. Jeho tým hrál podruhé letos se superfinalistou minulé sezóny a znovu sparťanské dotahování skončilo na skóre 6:7 z pohledu Pražanů. „Výsledek 6:7 už začínám nenávidět. Chybí vždy kousek. Jednou to přijde. Musíme pracovat na sobě a být silnější ve hře s míčkem a ne pořád dávat góly z brejků,“ řekl Marvánek.

Sparta už má za sebou dva nejtěžší soupeře z Tipsort Superligy a z výkonů proti nim může pouze profitovat v následujících zápasech. „Musíme hrát na sto procent, naší hru, protože soupeř nebude tak silný. Bude to o nás, jakou laťku nastavíme. Každý zápas v superlize je náročný,“ konstatoval Marvánek. Pražané už nevyzráli na Boleslav dlouhých sedm let. Naposledy ji porazili v únoru 2010.

Tabulka soutěže

Obrázek