​​​​

SPARTA ZTRATILA VE TŘETÍ TŘETINĚ VEDENÍ A PODLEHLA MLADÉ BOLESLAVI 4:5

30. 11. 2019

Atraktivní duel plný osobních soubojů, emocí a v neposlední řadě dramatické koncovky. Ačkoliv se mladoboleslavští florbalisté dostali do dvoubrankového vedení, sparťané ještě na začátku třetí třetiny byli ve vedení. Hattrickem se blýskl Jiří Curney, jenž byl u zrodu obratu.

4 : 5
1:22:01:3 -:-
Branky: 17. Jakub Kolstrunk, 28. Matěj Čermák, 32. Jakub Kolstrunk, 51. Matěj Pruner - 5. Martin Tokoš, 15. Jiří Curney, 49. Jiří Curney, 56. Jiří Curney, 57. Jan Natov

Lepší vstup do sobotního utkání měli Technologové, za které se prosadil už v páté minutě Martin Tokoš. Jeho rána trefila nejdříve tyč, odkud se odrazila do zad Martina Beneše a následně putovala za brankovou čáru. Hostující tým se ocitl na chvíli ve vedení 2:0, když Jiří Curney využil křižnou přihrávku a trefil odkrytou klec. Sparta si zlepšila procentuální úspěšnost přesilových her, protože využila hned dvě ze tří příležitostí. V obou případech to byl Jakub Kolstrunk, jehož druhý gól vystřelil sparťany poprvé v duelu do vedení.

V čase 48:00 bekhendovým blafákem srovnal na 3:3 Jiří Curney, jenž po přesném zásahu Matěje Prunera na 4:3 opět obstaral vyrovnání. Mladoboleslavský střelec byl dokonce u páté trefy, kterou připravil Janu Natovovi. Ten z předbrankového prostoru využil mezery pod nohou sparťanského brankáře. Domácí hráči už nestačili zareagovat na tuto změnu skóre, a tak Mladá Boleslav odjela na sever se třemi body.