{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SPARTU ČEKAJÍ NEPŘÍJEMNÍ BLACK ANGELS, V EXTRALIZE ŽEN HRAJÍ TIGERS S BOHEMIANS

Obrázek ke článku
15. 11. 2019

Blíží se další víkend elitních soutěží. Po reprezentační pauze se vrací Superliga florbalu, ve které zabojují o první místo sparťané proti Black Angels. Důležité zápasy ale nechybí ani v Extralize žen nebo první lize mužů.

První místo superligy hájí Mladá Boleslav proti Ostravě, která však chce do play-off. Hosté sice poslední dvě utkání prohráli, ale také Středočeši v minulém kole zaváhali a podlehli 3:4 Chodovu. Do pořadí na čele tabulky tak může zasáhnout druhá Sparta proti Black Angels. Favorita ovšem nečeká snadný boj, protože Black Angels letos už výsledkově překvapili mimo jiné i mistrovské Vítkovice.

Právě úřadující šampion zamíří na hřiště brněnského Hattricku. Nováček se v posledních době dostal do dobré formy a vyhrál tři z předchozích čtyř duelů. Papírovým adeptem na výhru přesto budou svěřenci trenéra Pavla Bruse. Zajímavý bude zápas na pomezí play-off mezi desátými Královskými Vinohrady a sedmou Českou Lípou. Oba týmy dělí pouhé tři body.

Podobné utkání přinese také Extraliga žen, kde se kolem osmého místa pohybují Panthers Praha s Bulldogs Brno. Dramatický boj o horní pozice tabulky pak pokračuje mezi čtvrtými Ivanti Tigers a pátými Bohemians. Rozdíl činí jen tři body, takže se situace může ještě hodně zamotat. To platí i od páté příčky dolů, kde se chtějí k Bohemians přiblížit Střešovice. Pražanky narazí venku na Jičín. Speciální souboj odehrají Židenice, které uspořádají výjezdní utkání proti Liberci na vsetínském Lapači.

Severočeské derby mezi Ústím a Chomutovem nabídne první liga. Hosté bojují o čelo soutěže, když v minulém kole stáhli náskok Karlových Varů na jeden bod. Nyní Hurrican nastoupí proti Exelsioru Havířov. Ve vyrovnané horní půlce tabulky se střetnou šestý Start98 se čtvrtými Bulldogs, k nimž se přidají třetí Kladno a páté Znojmo.

Tabulka soutěže

Obrázek