{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

SUPERFINÁLE A DALŠÍ SEZONY. DELONG ZŮSTÁVÁ VE VÍTKOVICÍCH

Obrázek ke článku
15. 5. 2021

V anketě o hráče prvního semifinálového týdne zvítězil v hlasování fanoušků Adam Delong. Čtyřiadvacetiletý útočník si v úvodních duelech série proti pražské Spartě připsal hned 4 body a pomohl tak vítkovickým rytířům k vedení 2:0 na zápasy. Během posledního víkendu navíc český reprezentant zaznamenal další 3 body a florbalisté Vítkovic postoupili do superfinále, kde si zahrají o titul. ​​

Nejproduktivnější muž základní části v play-off čelo tabulky kanadského bodování neatakuje, přesto je jednou z ústředních postav Vítkovic na cestě k vytouženému zisku zlatých medailí. Ve čtvrtfinále si rytíři dokázali jednoznačně poradit s FBC Ostrava. Městské derby ovládli 4:0 na zápasy a útočník s číslem 72 na dresu zaznamenal 4 branky a 3 asistence.

V následné semifinálové sérii se florbalisté Vítkovic popasovali s pražskou Spartou. Během prvního víkendu se hrálo na Dubině a v ostravském prostředí se v obou případech radovali domácí hráči. Sobotní klání rozhodli již v první třetině, po které drželi vedení 5:1. Následně Sparta dokázala téměř dorovnat skóre, ale dotáhnout náskok rytířů nedokázala. V nedělním duelu Delong dvakrát skóroval a k tomu přidal asistenci, čímž pomohl svému týmu ke druhému bodu při výhře 6:4.

Před přesunem do Prahy si tak hráči ze severomoravského města vybudovali drahocenné vedení. Výhodu dvou utkání v zádech navíc dokázali využít v nejkratším možném čase a po výsledcích 8:7 po nájezdech a 7:5 mohli slavit postup do superfinále. „Myslím si, že rozhodnul třetí zápas. V tom zápase jsme podali snad nejhorší výkon, přesto jsme ho s kupou štěstí dokázali zlomit na svou stranu. Přestože je výsledný stav série 4:0, musím říct, že byla velmi náročná. Sparta nám nedala nic zadarmo. O tom vypovídají i výsledky jednotlivých zápasů, které skončily rozdílem gólu, maximálně dvou,“ uvědomuje si Delong.

​Ve finále se Vítkovičtí utkají s Mladou Boleslaví. K vidění tedy bude střetnutí prvního s druhým týmem ze základní části a rovněž repríza posledních dvou superfinálových duelů. „Celkově play-off musím hodnotit kladně. Vyhrát dvakrát 4:0 je ukázka toho, jak kvalitní tým máme. Musím pochválit každého z nás, protože to nebylo vůbec jednoduché. Už se moc těšíme na finálový zápas,“ říká produktivní útočník.

Delong navíc nedávno podepsal s ostravským klubem, ve kterém působí od léta 2014, novou smlouvu na dva roky. „Vzhledem k tomu, že je pro mě důležitá spokojenost v pracovním i osobním životě, nabídka Vítkovic mi byla ve všech směrech nejbližší. Přestože život v zahraničí může být krásný, já si zvolil variantu zůstat v Ostravě, kde je florbal na kvalitní úrovni. Těším se na další působení ve Vítkovicích,“ uvádí útočník.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek