SUPERLIGA FLORBALU: BOJ O TOP 8 SE ZAMOTÁVÁ

20. 12. 2019

Osmnácté kolo, tedy první polovina dvoukolového předvánočního víkendu zamíchalo pořadím v průběžné tabulce Superligy florbalu. K posunům totiž došlo jak na horních příčkách, tak i na pozicích níže, kde se vyrovnává boj o play-off a ve finále budou nejspíš opět rozhodovat jednotlivé body a vzájemné duely.

Zajímavý vývoj ukázal zápas Mladé Boleslavi v Pardubicích. Zatímco v první třetině Boleslav pardubické florbalisty přestřílela „o parník“, hrála s domácím týmem výsledkově vyrovnaně. Naopak v poslední části, kdy se počet střeleckých pokusů na obou stranách výrazně vyrovnala, Boleslav brankově dominovala a pohodlně si dokráčela pro další vítězství 11:3.

Vítkovicím sice po osmnáctém kole patří druhá příčka tabulky za vedoucí Mladou Boleslaví, na vítězství, které je posunulo před Chodov, se ale natrápily. Více než polovinu utkání totiž proti nováčkovi soutěže výrazně ztrácely a málem se tak opakoval scénář z prvního vzájemného zápasu, kdy vítkovičtí favorité padli. V polovině utkání však Vítkovice sáhly ke změně v malém brankovišti a s Lukášem Součkem v zádech a za výrazného přispění nahrávače Jiřího Besty otočily vývoj zápasu a zvítězily.

O druhou příčku díky vítkovickému obratu přišel Chodov, ten totiž ztratil poměrně nečekaně body na půdě Liberce. Zápas proti severočeskému týmu totiž dospěl až do prodloužení, které rozhodl liberecký Patrik Rozkovec.

Cenné body si veze z Ostravy Česká Lípa stejně jako tým Vinohrad z Brna. Oba týmy se díky výhrám za tři body dotáhly na Tatran, který ve výjezdním utkání v Hradci Králové nestačil na Otrokovice, a výrazně se tak zkomplikovala situace na hranici play-off.