{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SUPERLIGA HLÁSÍ ROZJEZD DO DRUHÉ POLOVINY SEZONY

Obrázek ke článku
27. 11. 2019

Nejvyšší soutěž mužů má za sebou kompletních třináct kol, což znamená, že je odehráno padesát procent všech utkání. Co vše přinesly uplynulé měsíce a jak se jednotlivým týmům a střelcům vedlo? 

S minimální ztrátou se v letošní sezoně prezentují florbalisté Mladé Boleslavi, kteří odevzdali tři body soupeřům pouze jednou. Bylo to na začátku listopadu, kdy těsným rozdílem prohráli na Jižním Městě. Právě Chodov je na druhé příčce, těsně před pražskými rivaly ze Sparty a Vítkovicemi. Na skvělém pátém místě se drží florbalisté Bohemians. Střed superligové tabulky je velmi vyrovnaný a s pouhými šesti získanými body se potácejí na dně Sokoli z Pardubic. Kompletní tabulku naleznete zde.

Zajímavé duely a překvapení

Jedním z atraktivních lze označit klání Chodova s Tatranem, kdy ve třetím kole Superligy padlo během šedesáti minut hry třiadvacet branek. Skóre 13:10 ve prospěch Chodova nasměrovalo putování bodů na Jižní Město. Velmi cenný skalp si připsali muži Black Angels, jakožto nováčka soutěže, když porazili úřadující mistry z Vítkovic 6:5 a o pár kol později si smlsli nad Chodovem. Pro někoho překvapující výsledek padl také v Riegrových sadech, kde hráči SKV zdolali Tatran poměrem 3:1.

Lídři statistik a ochránci brankových čar

V individuálních statistikách i letos vládne Jiří Curney s jeho kolegou Janem Natovem. V tom nejtěsnějším závěsu se drží Radek Krajcigr a Jakub Boček, jenž obléká dres Black Angels a výrazně tak pomáhá svému celku v premiérové sezoně mezi nejlepšími mužstvy. V brankovišti se vede velmi dobře hned několika mužům. S nejnižším průměr v počtu obdržených gólů na utkání se může pyšnit Lukáš Bauer z Mladé Boleslavi. V nejlepší pětici jsou obě dvojice technologů a vítkovických rytířů.

K florbalu patří také vyloučení a těmi nejtrestanějšími jsou momentálně hned čtyři florbalisté. Dva z Brna a Prahy. David Sládeček s Janem Gráblem dokonce oblékají totožný dres. Jan Marvánek a Jaroslav Jaroš uzavírají čtveřici šestnáctiminutových trestanců.

Tabulka soutěže

Obrázek