{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek

SUPERLIGOVÝ SUPERVÍKEND: NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽ OTEVÍRÁ SEZÓNU DVOUKOLEM

Obrázek ke článku
6. 9. 2018

Kvůli blížícímu se domácímu šampionátu je termínová listina sezóny 2018/2019  nabitá. Pro elitní soutěž mužů, kterou mistrovství zasáhne nejznatelněji, to znamená několik dvoukol. První hrací víkend včetně čtvrtku a pátku tak nabídne hned dvanáct superligových duelů! Prvním bude pražské derby.

Úplně prvním zápasem z celkové porce 182 superligových duelů základní části bude pražské derby mezi Tatranem Střešovice a Spartou. Nebudeme-li počítat Královské Vinohrady, které do Superligy teprve postoupily, skončil Tatran po minulé sezóně nejhůře ze všech pražských klubů. Zahajovací derby tak bude mít specifický náboj. Na dodržování pravidel bude navíc dohlížet nejúspěšnější dvojice rozhodčích – Petr Černý a Jiří Janoušek. Právě na Vinohradech bude program nejvyšší soutěže ve čtvrtek pokračovat. Letošní nováčci vyzvou ty loňské – Znojmo.

Další utkání prvního kola jsou na programu v pátek. Chodov a Vítkovice zahájí sezónu dlouhými výjezdy, Chodov míří do Ostravy, Vítkovice druhým směrem do České Lípy. V Otrokovicích bude k vidění duel dvou celků na okrajích věkového spektra celé superligy. Domácí tým, který patří k nejstarším v lize, vyzve výrazně proměněný a hlavně omlazený tým  Bulldogs Brno.

Neodehraje se duel Bohemians a Boleslavi. Úřadující mistr už poněkolikáté v řadě před startem ligy vyrazil do Švédska na přípravný turnaj, klání s Bohemians už tradičně ve formátu school matche, je tak odloženo na druhou polovinu září. Neuskuteční se ani utkání Liberce a Pardubic z důvodů zdravotních problémů na straně východočeského týmu. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

Program 1. kola Tipsport Superligy:
Čtvrtek 6. září

19:00 Tatran Teka Střešovice – ACEMA Sparta Praha (online / video)

20:00 TJ Sokol Kráovské Vinohrady – TJ Znojmo LAUFEN CZ (online / video)

Pátek 7. září

18:00 FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – FAT PIPE FLORBAL CHODOV (online / video)

19:00 Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE – Bulldogs Brno (online / video)

19:30 FBC 4CLEAN Česká Lípa – 1. SC TEMPISH Vítkovice (online / video)

Středa 19. září

10:00 Technology Florbal MB – FbŠ Bohemians 

Odloženo

FBC Liberec – Sokol Pardubice

Tabulka soutěže

​​​​​

Obrázek