{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SUPERLIGU ČEKÁ DVOUKOLO, HRAJE SE TAKÉ EXTRALIGA S 1. LIGOU

Obrázek ke článku
21. 11. 2019

Superliga florbalu si od pátku do neděle střihne hned dvě kola. Během víkendu se odehraje také po jednom kole v rámci Extraligy žen a 1. ligy mužů.

Superliga florbalu

V rámci pátečního dvanáctého kola nejvyšší mužské soutěže se ostravské FBC pokusí navázat na zlepšené výkony a posunout se do elitní osmičky pro play-off. Proti ovšem jsou florbalisté Pardubic, kteří se budou chtít odpoutat ze dna tabulky. Pokud ovšem Ostrava chce do osmičky poskočit, bude potřebovat zaváhání České Lípy proti brněnskému Hattricku a Vinohrad v městském derby s Black Angels. Bohemians se pokusí na půdě Vítkovic poskočit mezi nejlepší čtyři týmy tabulky právě na úkor svého pátečního soupeře.

Sparta s Chodovem mají dvanácté kolo předehrané, tým z Jižního Města svého soupeře deklasoval před televizními obrazovkami poměrem 7:1, a tak se oba týmy představí až v nedělním programu třináctého kola. Sparta hostí nevyzpytatelný celek z Otrokovic, které se drží na šesté místě tabulky s minimální ztrátou na páté Bohemians a čtvrté Vítkovice.


Extraliga žen

Ve dvanáctém kole nejvyšší ženské soutěže bude Liberec bojovat o své první body v sezóně. Ve všech dosavadních zápasech vyšel bodově naprázdno a tuto nepříznivou bilanci se pokusí napravit na půdě předposlední Olomouce. Šlágrem kola bude souboj šestého Tatranu se čtvrtými Tigers, které od sebe dělí pouze čtyři body. O pikantní souboj se jedná především pro střešovickou Vendulu Beránkovou, která ještě nedávno působila v týmu soupeře. Podobně je na tom Denisa Billá, která s Tigers prožila velké úspěchy.


1. liga mužů

Bitvou, na kterou budou upřeny zraky příznivců druhé nejvyšší mužské soutěže nejpozorněji, je utkání mezi druhým týmem tabulky Bulldogs Brno a lídrem z Karlových Varů. Západočeši v posledních zápasech poztráceli body, a tak se brněnští florbalisté dotáhli na rozdíl jediného bodu. Ztráty či dělby bodů by mohlo využít třetí Kladno, které cestuje ke svému utkání na půdu Florbal Havířov. Dalším neméně zajímavým soubojem bude zápas mezi pátým Znojmem a čtvrtým Chomutovem.


Kompletní přehled sobotního programu superligy, extraligy a 1. ligy nalezete ZDE.

Tabulka soutěže

Obrázek