{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

TATRAN ZASKOČIL BOLESLAV A ODVÁŽÍ SI DVA BODY

Obrázek ke článku
9. 10. 2017

Tohle byla podívaná. Přehlídku krásných akcí a velkých šancí se prezentovalo utkání mezi Mladou Boleslaví a Střešovice. V televizní dohrávce šestého kola Tipsport Superligy se ale nakonec radoval Tatran, který zaskočil favorita v první polovině zápasu a nakonec zvítězil 5:4 po prodloužení. V zápase ani jednou neprohrával.

4 : 5p
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
0:13:31:0 0:1
Branky: 24. Jakub Gruber, 26. Jakub Gruber, 38. Milan Tomašík, 44. Tomáš Chroust - 3. Filip Ullmann, 21. Filip Ullmann, 26. Jakub Slavík, 28. Marek Beneš, 65. Marek Beneš

Všichni přítomní v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi si pořadně procvičili krční páteř. Oba celky totiž přistoupily k utkání hodně aktivně a hra se neustále přenášela z jedné strany na druhou. Žádná příležitost se ale neujala a tak jediným úspěšným střelcem byl Filip Ullmann z trestného střílení. „Nevěděl jsem, jestli vydržím odehrát celý zápas a co úplně od něj očekávat. Jak jsem proměnil nájezd, tak to ze mě spadlo. Věděl jsem, že se nám nedaří, ale nervózní jsem nebyl,“ vysvětloval Ullmann.

Útočník Tatranu si připsal první ostrý start z jarního semifinále play-off a návrat si přichystal opět proti Mladé Boleslavi. Jeho příchod byl znát, protože se postaral o tři branky Střešovic, když na jednu přihrál a první dva góly vstřelil sám. I díky němu Pražané bodovali na půdě středočeského rivala. „Pro naší psychiku je to důležité. Sled událostí nebyl pro nás úplně příznivý,“ řekl Ullmann. On i jeho spoluhráči těžili v utkání s vydařeného semifinále z loňské sezóny. „Pamatuji si sérii z jara. Všichni jsme byli namotivovaní a chtěli jsme ukázat, že umíme hrát florbal,“ dodal vzápětí.

Nezvyklá zkušenost

Mladá Boleslavi se stala věc, kterou jen tak nepamatuje. Od začátku zápasu totiž dotahovala náskok soupeře a málem po dvou letech v domácím prostředí opět prohrála v základní části a mohlo to být opět s Tatranem. Nakonec dostala zápas do prodloužení. „Zaspali jsme první třetinu, kdy jsme nehráli vůbec dobře,“ věděl Jakub Gruber.

Středočeši dokázali srovnat krok s Tatranem až v poslední dvacetiminutovce. Ovšem gólových šancí zahodili minimálně na deset branek. „Všeobecně pálíme hrozně moc šancí. Strašně se nadřeme na góly. Máme převahu, z nich nic nevytěžíme a z brejku dostaneme gól. Takhle je to dokola,“ postěžoval si autor dvou branek v zápase Gruber.

Nevyužili dvojnásobnou přesilovku

Domácí mohli zápas rozhodnout před závěrečnou sirénou, ale nevyužili dvojnásobnou přesilovku pět na tři. „Hráli jsme hodně po obvodu hřiště a když už jsme šli do střelby, tak nebyla z první, ale poté, co jsme si míček trochu zpracovali, a Tatran se dokázal připravit. Poté se mu oslabení bránilo lépe. My jsme nedokázali ohrozit gólmana,“ litoval Gruber. „Trefili tyčku, tlačili. Pro nás to může být jedině vzpruha. Oslabení se povedlo, závěr jsme však nezvládli. Sice jsme získali dva body, ale těch ztrát bylo hodně. Posledních 25 minut diktovala Boleslav tempo hry, byla lepší balónku. My jsme o ně zase naopak lacino přicházeli. Tohle se nesmí stávat,“ věděl Ullmann.

Ačkoliv jsou Mladá Boleslav i Tatran na odlišných pozicích v tabulce. Od začátku sez=ony se spíše trápí. Střešovice zažily nejhorší start v historii a Středočeši nedominují tolik v zápasech, jako v loňském roce. Od vzájemního zápasu se tak mohou pouze odrazit k lepším výkonům do budoucna. „Je to jeden zápas, který nás nerozhodí. Řekneme si chyb, ale nějak zvlášť nás nepoznamená. Naše hra se neustále stupňuje, ale stále to ještě není ono. Od začátku ligy nepodáváme stprocoentní výkon,“ prohlásil Gruber. „Ostatní vědí, že jsme sice dole, ale jdeme nahoru,“ dodal Ullmann.

Tabulka soutěže
Obrázek