​​​​​​​

TIPSPORT SUPERLIGA: TÝMY VINOHRAD A ČESKÉ LÍPY SI ROZDĚLILY BODY, CHODOV NA DRUHÉM MÍSTĚ

5. 1. 2019

Sobotní program 18. kola Tipsport Superligy přinesl dva souboje. Chodov doma porazil Liberec a posunul se na průběžnou druhou příčku tabulky. Královské Vinohrady porazily Českou Lípu v prodloužení, oba týmy dělbou bodů nabídly svým soupeřům možnost zvýšit náskok v postupové osmičce do play-off.

Liberec dostal od Chodova tvrdou ránu hned v první minutě zápasu, když se trefil Marek Vávra. Na tu dokázal v závěru třetině reagovat Lukáš Kořínek. Když ovšem v úvodu druhé části krátce po sobě skórovali Michal Strnad s Ondřejem Voštou a dali svému týmu vedení 3:1, nevypadalo to s vyhlídkami Liberce dobře. Chodov však slibného náskoku nevyužil a Liberci se podařilo srovnat. Poté však dvakrát zafungovala spolupráce mezi Markem Matejčíkem a Ondřejem Voštou, každý si připsal branku a nahrávku a florbalisté Chodova mohli slavit.

V hale TJ Sokol Vinohrady to v úvodní třetině vypadalo na jednoznačnou záležitost v podání domácích. Ti ji vyhráli 3:1 na góly a 15:3 na střely. V prostřední části však na slibný rozjezd nedokázali navázat. Třebaže ji opět vyhráli na střely, tentokrát 11:6, na góly vyhrála Česká Lípa 3:0 a celkově vedla 4:3. I třetí třetinu domácí ovládli v počtu střel, vyhráli 11:4. Tentokrát výrazné střelecké převahy přeci jen využili a alespoň v poslední minutě poslali zápas vyrovnávacím gólem na 6:6 do prodloužení. Bod navíc vystřelil domácím Jan Svoboda, který završil hattrick.