TATRAN ZLOMIL HOUŽEVNATÉ BLACKY A JE DÁL SUVERÉNNÍ

11. 10. 2021

Pondělní podvečer patřil atraktivnímu pražskému derby. Black Angels se zdatně prali s dosud neporaženým střešovickým Tatranem, který tak i nadále zůstává na čele tabulky bez ztráty jediného bodu. O osudu klání rozhodla třetí část.

Black Angels – Tatran Střešovice 6:9 (2:2, 1:2, 3:5)

Velmi rychlý start mělo televizní derby. Již ve 4. minutě to bylo 1:1. Tatran, který byl v úvodu aktivnější, se poté dostal z brejku do vedení, ale remízu po dvaceti minutách zajistil ranou do vinglu Jakub Boček.

Střešovičtí odskočili ve druhé třetině do dvougólového náskoku díky zásahům dvojnásobného juniorského šampiona Matěje Havlase. Blacky ale dostal do kontaktu Martin Obuškevič.

Úvod posledního dějství patřil Tatranu, po pár vteřinách se tečí po standardce prosadil David Šimek. Domácí celek se ale držel zuby nehty a snížení zajistil po bratrské spolupráci Tomáš Hanák.

Posléze ale zasáhl mimo brankoviště gólman Körber a nařízené trestné střílení proměnil Marek Beneš a spustil lavinu. Nejprve se podruhé trefil Brautferger a poté dovršil hattrick David Šimek.

Rozjezd Tatranu přibrzdil zakončením ze vzduchu Jakub Hromada a vzápětí vrátil Blacky do hry druhým gólem Obuškevič, ale poslední slovo si vzal sedm sekund před koncem Beneš, pro nějž to byl čtvrtý bod.

Branky: 2. Meliš (vl.), 10. J. Boček, 33. Obuškevič, 49. T. Hanák, 54. Hromada, 55. Obuškevič – 4. Šimek, 7. Brautferger, 25. Havlas, 32. Havlas, 41. Šimek, 50. Beneš (N), 51. Brautferger, 52. Šimek, 60. Beneš. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 254. Zásahy brankářů: Körber 16 – Kříž 16. | ONLINE | ČT sport | OHLASY