{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VĚŘÍM, ŽE PŘÍŠTÍ ROK BUDE TITUL ZASE NÁŠ, PŘÁL SI ALEŠ HÖFFER. NABÍDKY Z CIZINY ZATÍM NEMÁM, SMÁL SE JIŘÍ BESTA

Obrázek ke článku
16. 4. 2019

Pro oba to bylo v podstatě první Superfinále. Aleš Höffer přišel do Mladé Boleslavi z Prahy, konkrétně z Bohemians. Jiří Besta sice loni na superfinálové soupice figuroval, na hrací plochu Ostravar arény ale nenaskočil. Teď si jedinečný zážitek užili oba dva. Radovat se však mohl jen jeden. A tím byl domácí útočník a jedna z hvězd zápasu.

„Pro oko diváka to asi moc hezký zápas nebyl, byla to hodně taktická bitva. Ovšem atmosféra super. Ostravské publikum ji umí udělat fakt skvělou. Sehrálo to svou roli,“ vysekl poklonu boleslavský hráč. „Pro mě je to momentálně asi to nejvíc, co jsem v kariéře zažil. Úžasná atmosféra, navíc doma. Paráda,“ rozplýval se vítkovický forvard.

Že byl skok z klokaní Děkanky do ostravské arény těžký, to Aleš Höffer přiznal. „Stejná soutěž, přitom úplně něco jiného. Přiznám se, že jsem si zvykal déle, než jsem čekal.“ Ze hřiště odcházel pochopitelně smutný. V jeho hlasu ale byla slyšet naděje. Cíl, s nímž do Boleslavi přišel, tedy zisk titulu, se mu letos splnit nepodařilo. Věří však v lepší zítřky. „Doufám, že to příští rok vyjde a urveme to zase my.“

To jeho ostravský soupeř zářil štěstím. „První dvě střídání mě ta úžasná atmosféra až trochu svazovala, ale pak jsem si zvykl. My jsme to navíc brali tak trochu jako odvetu za loňský rok. Věděli jsme, že Supefinále je v Ostravě naposledy. A my chtěli našim fanouškům ukázat, že doma umíme vyhrát. Dali jsme do toho úplně vše. Jsme rádi, že to vyšlo. Obrovská chuť a motivace,“ popisoval střelec jedné z branek.

Kariérní posun zatím nechystá, byť se mu určitě nebrání. „Nad tím, co bude dál, jsem zatím nepřemýšlel. Kdyby přišla nominace do národního týmu nebo nabídka z ciziny, bylo by to super. Ale zatím nic na stole nemám. Nicméně rozhodně bych se nezlobil,“ dodal Besta s úsměvem od ucha k uchu.


Tabulka soutěže

Obrázek