{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VINOHRADY ČEKÁ V JEJICH PRVNÍ SUPERLIGOVÉM PLAY-OFF BOLESLAV

Obrázek ke článku
3. 3. 2020

Na vítěze základní části superligy čeká úvodní výzva v play-off. Mladá Boleslav si vybrala za soupeře Královské Vinohrady, které postoupily do vyřazovací fáze poprvé v historii. A navíc až díky vítězství z posledního utkání.

Boleslav jasně ovládla tabulku superligy, když skončila první před Vítkovicemi o jedenáct bodů. Dominance Technology byla vidět i ve statistikách, kde Středočeši měli nejvyšší brankový rozdíl v podobě 144 gólů při skóre 216:72. V tomto ohledu se jim nejvíce přiblížil až Chodov se 74 brankami, což je prakticky dvakrát méně. Svěřenci trenéra Petra Novotného k tomu předváděli nejefektivnější přesilovky (52 %) i nejúspěšnější oslabení (77 %).

Individuálně vynikal Jiří Curney, který se stal nejproduktivnějším hráčem superligy. Celkově nastřílel 39 gólů a přidal 23 asistencí. Vzadu se potom dařilo Lukáši Bauerovi, který byl brankářem s nejnižším průměrem obdržených tref (2,63 na zápas). I proto mohla být Boleslav se základní částí naprosto spokojena. „Všichni hráči dávají do florbalu hodně úsilí a emocí. Jsem rád, že po základní části mohou mít pocit, že to stojí za to,“ ocenil trenér Novotný. Kvalitní výkony však bude potřeba potvrdit v play-off.

Právě do úvodní série si Technology vybralo Vinohrady. Tým, který si zahraje čtvrtfinále superligy poprvé v historii. Pro Boleslav navíc mluví také vzájemné duely, kdy SKV porazila 9:2 a 7:1. „Naše utkání byla místy jako na houpačce. Zahráli jsme výborné zápasy, ale vzápětí jsme podali tragický výkon,“ mrzelo kouče Vinohrad Michala Kotlase. Jeho mužstvo proto stále balancovalo na hraně postupu a uhrálo elitní osmičku až v posledním kole proti České Lípě.

„Musím však říct, že od chvíle, kdy jsme s Davidem Boušou přišli k týmu, vidíme postupný progres,“ ocenil Kotlas. Velkou zásluhu na postupu SKV měl jeho nejproduktivnější hráč Lukáš Gregor (29+7), který navíc byl i nejčastějším střelcem týmu. Kromě něj se dostal přes třicet bodů také Martin Skřivánek (17+17). Defenzivu pak vyztužil gólman Rastislav Mazák, který dosáhl na třetí nejlepší úspěšnost zákroků v superlize na hranici 80 %. Z jedenácti výher Sokola v základní části jich vychytal hned deset.

Že volba Středočechů padla na Vinohrady, byla podle Novotného jednoduchá věc. „S Bohemians jsme měli všechny letošní duely vyrovnané, do čehož se nám nechtělo. Tatran jsme nechtěli hlavně kvůli jeho domácí hale. Nic příjemného pro diváky ani hráče,“ rozebral Novotný další možnosti. Zato Pražané samotný výběr tolik neřešili. „Scénářů před posledním kolem bylo hodně a mohli jsme skončit také v play-down. Přesto jsme si mysleli, že Boleslav nebude riskovat a zvolí papírově nejslabšího soupeře,“ zmínil Kotlas.

Vinohrady budou chtít těžit ze své soudržnosti, kterou už prokázaly některými obraty skóre. „Otočku s Chodovem ve třetí třetině asi čekal málokdo, tam se hráči skutečně semkli,“ vzpomněl Kotlas na důležité body. Boleslav ale má v kádru spoustu zkušených florbalistů a bude velkým favoritem.

„Musíme si dát pozor na individuality a jejich silné stránky. Dále budou nebezpeční svým aktivním napadáním o míček. Někdy až na hranici faulu,“ doplnil trenér SKV. Novotný doufá, že rozhodnou  zkušenosti na straně Boleslavi. „Jako silnou stránku Vinohrad vnímám dobrou organizaci hry. Je vidět, že nová trenérská dvojice odvádí velmi dobrou práci,“ upozornil.

Program utkání série MLADÁ BOLESLAV - VINOHRADY

Sobota 7. března - 19:00 - Mladá Boleslav
Neděle 8. března - 18:00 - Mladá Boleslav

Sobota 14. března - Praha
Neděle 15. března - Praha

Tabulka soutěže

Obrázek