VÍTKOVICE DOKONALY OBRAT V NÁJEZDECH A SROVNALY STAV SÉRIE

11. 3. 2018

Sobotní program ve Sportovním centru Dubina v Ostravě uzavřel druhý čtvrtfinálový zápas mezi domácími Vítkovicemi a Tatranem. Tohle utkání mělo podobný průběh, jako to sobotní, ovšem s tím rozdílem, že Vítkovice dokázaly soupeře v poslední třetině přetlačit, vyrovnat, v nájezdech zápas otočit a dotáhnout tak do vítězného konce.

4 : 3pn
1:20:12:0 1:0
Branky: 15. Jan Šebesta, 45. Lukáš Hájek, 57. Adam Delong, 9. Filip Ullmann - 14. Petr Brautferger, 29. Ondřej Vítovec

Do druhého čtvrtfinálového zápasu mezi Vítkovicemi a Tatranem vstoupili lépe hráči hostí, kteří byli v úvodu zápasu aktivnější. Postupem času se do hry zapojovali i domácí florbalisté, ale žádnou větší šanci jsme na jedné či druhé straně neviděli. Za zmínku stojí jen vzájemná potyčka Jastřembského s Němečkem, po které si oba aktéři odešli nedobrovolně odpočinout na dvě minuty.

Po klidnější pasáži z úvodu se diváci ve Sportovním centru Dubina dočkali konečně gólů. Radovat se ale mohli znovu, stejně jako v sobotu, fanoušci hostujícího týmu. Tatranu se totiž opět povedly dvě rychlé akce, tu první zakončil Filip Ullmann a o necelých pět minut později se trefil Petr Brautferger. Na druhou obdrženou branku vítkovičtí hráči dokázali odpovědět poměrně brzy a to po pětapadesáti sekundách skvělým důrazem v brankovišti v podání Jana Šebesty. Po první třetině tak domácí hráči prohrávali 1:2.

Po změně stran byl k vidění rychlý florbal, plný kombinačních akcí na obou stranách. Nejprve si na Součkovi vylámal zuby Slavík, na druhé straně pak Sladký v zajímavé příležitosti trefil pouze boční síť. Toho o něco málo později napodobil i Rýpar, jenž k nelibosti domácích fanoušků rovněž rozvlnil pouze boční síť.

Vítkovičtí v úvodu promarnili několik svých šancí, po kterých tak přišel trest. Po volném úderu se k míčku dostal Ondřej Vítovec a trefil se střelou k tyči. Tatran tak stejně jako v prvním utkání dokázal na kontaktní gól znovu odpovědět a odskočit na rozdíl dvou gólů. Domácí se ale tentokráte nevzdali a aktivní hrou si začali vytvářet šance. Ty ale nedokázali usměrnit za záda skvěle chytajícího Rebra.

Do posledních dvaceti minut nastoupili domácí aktéři aktivně a Pražany ve hře tím dokázali přetlačit. Výsledkem byl tlak vedoucí ke snížení. Po jedné z rychlých akcí našel Ondřej Firda před brankou Lukáše Hájka, před kterým už byla prázdná branka a tím snadný úkol. I po vstřelené brance byli domácí lepší na míčku, jenže se nedokázali dlouho prosadit. Nepomohla jim k tomu ani zkrácená přesilová hra po vyloučení Němečka. Vyrovnat se jim povedlo až pět minut před koncem základní části zásluhou Adama Delonga, který využil přihrávku Sladkého. Po základní části tak druhé čtvrtfinálové utkání skončilo nerozhodně 3:3.

Prodloužení bylo z obou stran hodně opatrné, bylo vidět, že nikdo z hráčů nechce udělat chybu. Za zmínku stojí jen povedená střela Lukáše Řezaniny, která jen o pár centimetrů minula cíl. Deset minut času navíc tak gól nepřineslo a rozhodnout musely nájezdy. V těch zazářil domácí gólman, který vychytal tři ze čtyř tatranských střelců. Na druhé straně byly Vítkovice úspěšné třikrát ze čtyř pokusů. Rozhodující nájezd proměnil Jan Jastřembský a poslal tak sérii do Prahy za nerozhodného stavu 1:1.