VÝJEZDNÍ UTKÁNÍ V PLZNI OVLÁDL TATRAN, MISTR ZAVÁHAL S KLADNEM

8. 1. 2017

Vítkovice za sebou mají čtvrté odvetné utkání základní části a jedinou jejich výhrou v této fázi sezóny zůstává hubené vítězství proti Liberci. V prvním utkání roku 2017 v divoké přestřelce podlehly brněnským Bulldogs 8:9. V nedělních zápasech získala důležité tři body Sparta, Tatran se posunul po vítězství na druhou příčku a Kladno obralo o dva body Chodov.

Brno vedle toho pomalu ale jistě získává na sebedůvěře. Ve stejném období zůstalo bez jediného bodu pouze v klání s Tatranem Střešovice. Domů zamířili Bulldogs s několika důvody ke spokojenosti. Do nedělního pokračování patnáctého kola se posunuli hned za své soupeře, na které v současné chvíli ztrácí tři body. Zároveň vrátili Vítkovicím ostudnou porážku z podzimní části sezóny, kdy Brno na domácí půdě podlehlo Ostravanům šestibrankovým rozdílem.

Jako na houpačce

Vítězství Bulldogs ale nebylo žádnou samozřejmostí. Hned šestkrát se strádajícímu týmu podařilo soupeře dohnat a skóre vyrovnat. Ve vedení se oba týmy několikrát vystřídaly a nikdo si pro sebe nevybojoval větší než dvoubrankový náskok. V utkání, které sledovalo 163 diváků, využily týmy dvě ze tří nabídnutých početních výhod. V čele tabulky kanadského bodování utkání stanul Jiří Koutný, který si ale v tomto zápase nepřipsal jedinou branku. Na třech z celkem devíti osudových ran do vítkovické branky se podílel nahrávkou.

Kanonýři obrali o dva body Chodov

Postavení v tabulce v utkání mezi Chodovem a Kladnem nehrálo příliš velkou roli, jelikož se oba celky přetahovaly o vedení, a nakonec zápas dospěl až do samostatných nájezdů. V nich rozhodl o zisku jednoho bodu navíc pro Kanonýry Marek Soukup. „My jsme dnes nebyli schopni hrát florbal, Kladno to asi ani nemělo v úmyslu, a protože hosté víc bojovali a chtěli, tak si zaslouženě odvážejí dva body,“ nebyl spokojen s výkonem svého celku trenér David Podhráský.

Sparta se utkala v poměrně důležitém zápase s Panthers a zvládla ho. Od první třetiny vedla, vedení si pohlídala až do konce a dokráčela k zisku tří bodů. Hned třemi kanadskými body za dvě branky a jednu nahrávku se na vítězství svého týmu podílel kapitán Ondřej Svatoš.

Tatran přivítal v Plzni ve výjezdním utkání Ostravu, úvod mu vyšel na výbornou, když ve 2. minutě otevřel skóre Marek Beneš. Střešovice v polovině střetnutí dokázaly vstřelit za minutu a půl tři góly, což bylo rozhodující. Hosté sice snížili na rozdíl dvou branek, jenže poté už se prosadit nedokázali a Tatran si vzal své čtyřbrankové vedení zpět. Díky své výhře se vyhoupl na druhé místo tabulky.

Patnácté kolo uzavře pondělní televizní zápas Pardubic a Liberce.