TATRAN S LIBERCEM VÍTĚZÍ, HATTRICK OBRAL SPARTU O BOD

24. 1. 2021

Ostrý duel mezi Ostravou a Tatranem zvládl lépe hostující tým, který vynuloval soupeře a vstřelil tři góly. Stejným scénářem se ubíral duel v Liberci, kdy domácím stačily na Otrokovice branky dvě. Přestřelka v České Lépě vyzněla pro Bohemians, čímž si pojistili třetí příčku a drama obstaralo Brno. Hattrick vyhrával o dva góly a sahal po třech bodech, jenže dopustil srovnání a padl v samostatných nájezdech. Poslední měření sil ovládli Black Angels poměrem 12:8 nad SKV.

Mezi Ostravou a Tatranem to vřelo již od úvodních vteřin a diváci viděli první trefu hned po sedmadvaceti vteřinách. Přihrávku vzduchem od Filipa Langera našel před malým brankovištěm Matěj Havlas, jemuž nedělalo problém zavěsit za záda Jana Bindera, který společně s Martinem Frühbauerem předváděl výborné zákroky. Obě strany se prezentovaly rychlou a tvrdou hru, tvořily si dostatek šancí, ale pouze tři z nich skončily brankou. Druhou střelu za brankovou čáru ostravské svatyně vyslal Bohumil Piskáček a třetí zásah přidal po kličce Petr Brautferger. FBC tentokrát pohořelo v koncovce a muselo překousnout porážku 0:3.

Dalším fotbalovým výsledkem se prezentovali florbalisté Liberce. Přestože panteři měli během základní hrací doby o sedm střel více, ani jednu z nich nedokázali dostat za Daniela Mücka, jenž je druhým brankářem, který si během nedělního kola připsal čisté konto a stoprocentní úspěšnost. Severočeši využili jednu ze dvou početních výhod a u obou gólových oslav byl Martin Čermák s bilancí 1+1.

V českolipské sportovní hale se oproti zápasům Ostravy a Liberce konaly brankové hody. Ty se rozjely až po začátku druhé třetiny, kdy padlo osm gólů – v posledních dvaceti minutách to bylo dokonce devět tref, které museli brankáři tahat zpoza svých zad. Bohemians se po této přestřelce mohou pyšnit druhým nejlepším útokem v Livesport Superlize, jejich protivníci z České Lípy však mají druhou nejhorší obranu - inkasovali již 175 branek.

Celkem jednadvacet zásahů padlo na domácí palubovce Black Angels, jež stíhali soupeři ze Sokolu. Ti sice po čtyřiačtyřiceti vteřinách od úvodního hvizdu vedli 1:0, od sedmé minuty ale pouze dotahovali náskok protivníka. V Brně se muselo rozhodovat až v samostatných nájezdech po tom, co Hattrick byl pár minut od tříbodové výhry. Jihomoravané nezvládli posledních pět minut, v nichž dvakrát inkasovali a neproměnili ani jeden nájezd. Sparťané tak odjeli s dvěma body.

PROGRAM 21. KOLA LIVESPORT SUPERLIGY
Neděle 23. ledna

FBC ČPP OSTRAVA - Tatran Teka Střešovice 0:3 (branky1. Matěj Havlas, 33. Bohumil Piskáček, 40. Petr Brautferger)
VIDEOOHLASY

FBC Liberec - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 2:0 (branky8. Matěj Klucho, 45. Martin Čermák)
VIDEOOHLASY

FBC 4CLEAN Česká Lípa - FbŠ Bohemians 5:14 (branky10. Jaromír Ekl, 29. Jakub Jirsa, 38. Jakub Jirsa, 46. Milan Tichý, 48. Ondřej Kopič - 8. Jakub Šárka, 24. Jakub Buršík, 25. Lukáš Punčochář, 28. Adam Růžek, 31. Matyáš Krebner, 38. Matěj Pěnička, 39. Vojtěch Zezulka, 46. Patrik Šebek, 53. Kryštof Krbec, 53. Matěj Pěnička, 55. Ivan Tomčo, 57. Ivan Tomčo, 58. Matyáš Krebner, 58. Mikuláš Forman)
VIDEOOHLASY ČESKÁ LÍPA - VIDEOOHLASY BOHEMIANS

FBŠ Hummel Hattrick Brno - ACEMA Sparta Praha 3:4pn (branky3. Šimon Hronek, 33. Lukáš Vlach, 48. Matyáš Kůra - 27. Matěj Pruner, 56. Radim Křenek, 59. Milan Garčar, N Marek Zouzal)
VIDEOOHLASY BRNO - VIDEOOHLASY SPARTA

BLACK ANGELS - TJ Sokol Královské Vinohrady 13:8 (branky7. Tomáš Hanák, 8. Jakub Hromada, 14. Jan Bauman, 18. Matěj Boček, 27. Radek Hanák, 32. Jan Kopecký, 37. Jan Kopecký, 44. Jakub Hromada, 47. Jan Kopecký, 50. Matouš Burian, 52. Radek Hanák, 52. Matouš Burian, 60. Daniel Ludvík - 1. Jan Fiala, 16. Petr Hartman, 22. Vojtěch Klápa, 34. Zbyněk Stuchlík, 36. Oliver Gold, 49. Oliver Gold, 56. Lukáš Gregor, 56. Marian Jelínek)