{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

ZLÍN OPĚT OŽIJE SUPERLIGOU! OTROKOVICE BUDOU BOJOVAT O ČTVRTOU POZICI

Obrázek ke článku
8. 1. 2018

Tipsport Superliga má odehráno devatenáct kol, a tak druhý lednový týden načne souboj Otrokovic se Spartou. Duel se neodehraje na Štěrkovišti, nýbrž v nedalekém Zlíně, kam se přesunou také kamery České televize, která tuto bitvu bude přenášet po sedmé hodině večerní.

Panteři si v minulém kole poradili s brněnskými Bulldogs, když jim vyšla náramně hlavně druhá část zápasu, v níž Panthers nastříleli pět gólů. „Postupně jsme dostali zápas pod kontrolu a v některých momentech bylo znát, že už hráči trošku šetří síly na těžký špíl se Spartou,“ znělo z úst lodivoda otrokovické střídačky. Přece jen se jedná o souboj o čtvrtou pozici – obě mužstva od sebe dělí pouhý bod, a tak nebude o ostré souboje nouze. Ačkoliv jsou sparťané doposud produktivnější než jejich pondělní soupeři, Otrokovice se naopak mohou pyšnit třetí nejlepší obranou v celé soutěži. Tým Karla Ševčíka navíc může překonat hranici sta vstřelených gólů, pakliže propasíruje míček za brankáře Sparty alespoň jednou.

Pražané začali rok 2018 ziskem dvou bodů v utkání proti ostravskému FBC, když o své výhře rozhodli těsně před skončením dvaašedesáté minuty. Na Podvinném mlýně se rozdělují kanadské body poněkud rovnoměrně, jelikož pět nejproduktivnějších florbalistů od sebe dělí pouhé čtyři body. Brankář Panthers bude muset mít oči na stopkách, když bude u míčku Robert Košir nebo Lukáš Ujhelyi. Na druhé straně rozdal již čtyřiadvacet přesných nahrávek Lukáš Pešat, stejný počet branek pak zaznamenal Marek Zapletal.

Pokud nemáte v pondělí cestu kolem Zlína, můžete využít přímý přenos na stanici ČT SPORT.

8. ledna Hu-Fa Panthers Otrokovice – ACEMA Sparta Praha od 19:15

Tabulka soutěže
Obrázek