Nezapomenutelná jízda, hodnotí bronzový úspěch kapitánka Hlaviznová

České reprezentantky vezou z Lahti bronzové medaile. V boji o konečné třetí místo si poradily se Švýcarkami a přidaly do sbírky už šestý cenný kov. „Zní to naprosto fantasticky. Musím říci, že to byla naprosto nezapomenutelná jízda,” hodnotí celý šampionát kapitánka Tereza Hlaviznová.


Národní tým se musel popasovat nejprve s velkým zklamáním. Den před bronzovým úspěchem totiž Češky nestačily na domácí výběr, kterému podlehly až v prodloužení. „Po semifinále s Finkami jsme cítily zklamání, ale řekly jsme si, že je to jen na nás, abychom to dotáhly do vítězného konce a vytěžily ze zápasu se Švýcarkami co nejvíc. To se také stalo a máme na krku bronz. Ani ta medaile nám ale nenahradí ty krásné vzpomínky, zážitky a přátelství, které jsme si vytvořily během celého cyklu,” říká odchovankyně florbalu v Olomouci.

Právě na ní ležel coby na kapitánce velký úkol. Ten se ale Češkám povedlo zvládnout a do duelu o bronz nastoupily znovu velmi suverénně. "Bylo to neskutečně těžké. V mnoha rozhovorech jsem říkala, že spousta lidí nám věří, že to dotáhneme do finále a že máme na to, abychom si odvezly i zlatou medaili. Samozřejmě, potřebujete se chvilku vybrečet, pustit ze sebe emoce, ale následně je důležité se od toho oprostit a soustředit se na to, co vám život nabídne. Ne na to, co vám vzal," odhaluje jeden z klíčů, který nakonec pomohl reprezentantkám ke správnému nastavení.

Hlaviznová si nepochvalovala jen výkony na hřišti, kde Češky dominovaly především v defenzivě. V pěti utkáních inkasovaly pouhých sedm branek. „Nejen to, jak jsme se prezentovaly na hřišti, navíc vypovídalo o tom, jaký jsme tým i mimo něj. Jsem přesvědčená, že asi už nikdy nezažiji to, co jsem zažila s holkami během tohoto cyklu. Nemám slov,” hodnotí dojatě fungování celého týmu nejen v průběhu mistrovství světa.

Teď už na bronzové juniorky čekají jen oslavy. „Sama jsem zvědavá na to, jak budou probíhat. Doufám, že budou krásné a divoké stejně jako na hřišti. Věřím, že to dokážeme skvěle oslavit,” říká s úsměvem. A kdo je bude řídit? „Mám pár adeptek, ale nebudu nic prozrazovat. Všechny jsme dobře naladěné, takže věřím, že oslavy pojedou samy a bude to skvělé,” uzavírá kapitánka Hlaviznová.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se