Drtivá porážka posílá BUTCHIS zpět do 1. ligy mužů! Pardubice čeká baráž

Play-down souboj Pardubic a BUTCHISu | foto: Vladimir Hodač

V úterý pokračovalo play-down Livesport Superligy, ve kterém držely Pardubice mečbol. BUTCHIS tak museli nutně vyhrát.

BUTCHIS - Sokoli Pardubice 4:10 (1:1, 2:3, 1:6) | Konečný stav série: 1:4

BUTCHIS viseli před pátým duelem play-down nad propastí a pokud nechtěli sestoupit po své první superligové sezoně, museli nutně zvítězit. Našlápli si proto dobře a po devíti minutách vedli trefou Štěpána Nováka. Sokoli ale ještě před první sirénou srovnali na 1:1 a potvrdili tak, že by rádi tuto sérii ukončili. Naháněná pokračovala také ve druhé třetině, v níž vedli jak domácí, tak také hosté a rozhodující se tak stala až poslední dvacetiminutovka. V té BUTCHIS odolávali do času 44:44, kdy snižovali na 4:5 ze svého pohledu, pak jim ale Pardubice utekly do propastného rozdílu a byl konec. BUTCHIS tak sestupují zpátky do 1. ligy mužů a Sokoly čeká baráž.

Branky: 9. Novák, 22. Petráň, 37. Novák, 45. Černý - 11. Žáček, 22. Puchner, 24. Pakosta, 38. Hurt, 42. Drba, 50. Prix, 55. Drba, 56. Drba, 56. Křinka, 59. Polis. Rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:2. Diváci: 122. Zásahy brankářů: Jan Hlinák 2, Eduard Vladař 2 - Martin Haleš 13. | MATCH CENTER