Brno poprvé vítězí ve finále, Torpedo zvládlo sérii

Bulldogs Brno a gólová oslava ve finále 1. ligy mužů 2021/2022 | foto: Bulldogs Brno

Úvodní finálový souboj dopalo vítězně pro Brňany. Bulldogs nastoupili proti Karlovým Varům v otevíracím zápase o titul play-off první ligy, který zvládli po nájezdech 4:3. V následujícím play-down se přiblížilo záchraně v soutěži Torpedo Havířov.

1. UTKÁNÍ FINÁLE PLAY-OFF
Bulldogs Brno - FB Hurrican Karlovy Vary 4:3pn (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)

Úvodní finále nabídlo dramatickou přetahovanou, ve které byli zpočátku lepší Bulldogs. V první půlce zápasu vedli 1:0 a 2:1, jenže ke konci druhé třetiny bylo všechno jinak. Karlovy Vary daly dvě slepené trefy a Brňané museli odpovědět ve třetí dvacetiminutovce. Za stavu 3:3 se tak šlo do prodloužení a posléze až do nájezdů, kde rozhodli svými trefami Josef Žižka s Jakubem Markem pro Bulldogs.

Branky: 9. Pešák, 26. Pešek, 49. Surkoš, RN Marek - 17. Běloch, 36. Nicklas, 39. Nicklas. Rozhodčí: Sýkora - Tkáč. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 245. Zásahy brankářů: Haltmar 13 - Zavadil 15. ONLINE | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

6. UTKÁNÍ 1. KOLA PLAY-DOWN
TJ Sokol Jaroměř - Torpedo Havířov 5:7 (4:2, 1:3, 0:2)

Záchraně se přiblížilo Torpedo Havířov, které završilo první kolo play-down výhrou 7:5 venku nad Jaroměří. Klíčová byla zvládnutá třetí třetina ze strany hostů, za něž rozhodli svými góly Jakub Vilím a Adam Feber.

Branky: 1. Sucharda, 5. Velc, 15. Hašek, 16. Kotrč, 27. Kroupa - 7. Vilím, 20. Kloza, 24. Kučera, 26. Šulc, 40. Feber, 52. Vilím, 56. Feber. Rozhodčí: Baloun - Sommer. Vyloučení: 5:2. Využití: 2:1. Diváků: 195. Zásahy brankářů: Veinfurter 20 - Zapletálek 22. ONLINE | VIDEO