Tatran si zajistil semifinálový mečbol, třetí výhru berou i Vítkovice

Páté semifinále ČEZ Extraligy žen Vítkovic s FBC Ostrava | foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice

Klíčové zápasy semifinále ČEZ Extraligy poznaly své vítěze. Vedení i výhodu mečbolu získaly ve svých sériích florbalistky Tatranu, které šestkrát skórovaly proti Chodovu, i Vítkovice po přetahované s FBC Ostrava. Již ve středu tak může být jasno o složení ženské části BigBoard Superfinále 2024.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – PSN Tatran Střešovice 2:6 (0:2, 0:0, 2:4) | série 2:3

Střešovice si zajistily náskok brankami Lucie Želízkové s Lindou Fuchsovou, čímž dostaly Chodov do úzkých před druhou částí. Během ní žádná další trefa nepadla, a tak hlavní momenty následovaly v závěrečném dějství.

Tatran ovšem ještě musel bojovat, jelikož za jeho vedení 3:0 přišly dva góly domácích. Zbytek utkání však střešovické hráčky zvládly bravurně – zanedlouho odskočily na komfortnější stav 6:2 a zajistily si mečbol nad papírovými favoritkami série.

Branky: 49. Chudá, 50. Frantíková – 10. Želízková, 20. Fuchsová, 44. Krýslová, 52. Krýslová, 55. Seemannová, 58. Lovíšková. Rozhodčí: Monzer – Procházka. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváků: 205. Zásahy brankářek: Christianová 13 – Šolleová 23. MATCH CENTER | OHLASY

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) | série 3:2

Ve Vítkovicích se zrodila jejich třetí semifinálová výhra. Skóre otevřely po necelých 10 minutách, přičemž Ostravanky srovnaly až v prostřední pasáži z přesilovky. Vítkovice ale nápodobně proměnily svoji početní převahu, načež ve třetí třetině utekly na rozdíl dvou gólů.

FBC potom sice snížilo na kontaktní manko, finiš už však remízu nepřinesl. U žádné z branek domácích nechyběla Šárka Staňková (2+1).

Branky: 10. Staňková, 35. Maroszová, 58. Staňková – 31. Kotzurová, 60. Bačová. Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváků: 512. Zásahy brankářek: Příleská 15 – Tomšová 17. MATCH CENTER | OHLASY