Superliga zná dva semifinalisty! Bohemians srovnali sérii, Sparta předvedla neskutečný comeback

Radost florbalistů Bohemians ve čtvrtfinále LSL | foto: FbŠ Bohemians

Livesport Superliga v neděli odehrála čtvrté zápasy všech čtvrtfinálových sérií, v nichž drželi hned tři favorité mečboly. Došlo také na dva duely play-down.

FbŠ Bohemians - 1. SC TEMPISH Vítkovice 9:4 (1:0, 6:0, 2:4) | Stav série: 2:2

Bohemka se na čtvrté utkání čtvrtfinále skvěle vyspala a rytířům nedala sebemenší šanci. Po klidné první třetině nastala klokanská kanonáda a šesti góly ve vítkovické síti bylo rozhodnuto. Za stavu 0:7 se Vítkovice dokázaly poprvé prosadit, na srovnání už to ale nestačilo a Bohemians tak výhrou 9:4 srovnali sérii na 2:2.

Branky: 6. Brynda, 22. Buršík, 24. Kawulok, 30. Batkovič, 34. Kawulok, 35. Buršík, 37. Šebek, 49. Krebner, 50. Trnka - 49. Hubálek, 51. R. Gattnar, 55. Šindler, 57. Palčinský. Rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 212. Zásahy brankářů: Tomáš Hyršl 17 - Lukáš Souček 4, Denis Jasiok 8. | MATCH CENTER

FBC Liberec - Předvýběr.CZ Florbal MB 5:10 (1:2, 3:3, 1:5) | Konečný stav série: 0:4

Liberec svedl další velmi vyrovnaný souboj s Boleslaví, který odstartoval vedoucí brankou Vojtěcha Wienera. Mladá Boleslav si již v 16. minutě vzala oddechový čas a zavelela tak k obratu. Ve 36. minutě sice byl stav vyrovnaný 4:4, pak ale přišla zcela jednoznačná třetí třetina v podání hostujícího celku a bylo rozhodnuto. Boleslav se po stavu 4:0 na zápasy stala prvním semifinalistou nynější superligové sezony.

Branky: 4. Wiener, 32. Faksa, 35. Wiener, 35. Kopecký, 44. Faksa - 18. Gašparík, 19. Tokoš, 32. Beneš, 36. Punčochář, 40. Tomašík, 41. Suchánek, 49. Zakonov, 53. Delong, 58. Tokoš, 60. Gašparík. Rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 430. Zásahy brankářů: Petr Chlad 14 - Lukáš Bauer 18. | MATCH CENTER

SOKOLI Pardubice - BLACK ANGELS 3:5 (0:2, 2:1, 1:2) | Stav série: 2:2

Bleci vykročili za srovnáním série již v první třetině, kterou ovládli 2:0. Pardubice pak zabraly a ve 38. minutě bylo srovnáno, pražský celek ale přidal gól do šatny a navázal na něj ve třetí periodě. I přes závěrečnou snahu Sokolů si totiž Black Angels dokráčeli pro výhru 5:3 a srovnali tak sérii play-down na 2:2. Významným činitelem utkání byl autor hattricku Radek Hanák.

Branky: 34. Škoda, 38. Pakosta, 58. Kaluža - 13. Ludvík, 19. Hanák, 39. Hanák, 49. Doležal, 56. Hanák. Rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 352. Zásahy brankářů: Martin Haleš 14 - Ondřej Matiášek 20. | MATCH CENTER

BUTCHIS - FB Hurrican Karlovy Vary 4:9 (1:2, 0:3, 3:4) | Stav série: 1:3

BUTCHIS vstoupili do čtvrtého utkání play-down dobře a zapsali první branku z hole Jana Waldhausera. Pak ale přišla otočka Karlových Varů v podobě sedmi gólů v řadě a bylo rozhodnuto. Pražský celek nezvládl dosáhnout na víc než čtyři vstřelené branky a v sérii tak zapsal třetí prohru. Naopak Vary nyní drží mečbol.

Branky: 4. Waldhauser, 47. Kalina, 55. Petráň, 60.  Novák - 8. Strachota, 15. Klápa, 29. Strachota, 34. Klápa, 34. Zahraj, 41. Kún, 44. Péc, 55. Pícha, 58. Zahraj. Rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Diváci: 145. Zásahy brankářů: Eduard Vladař 0, Jan Hlinák 5 - Adam Draslar 7. | MATCH CENTER

FBC 4CLEAN Česká Lípa - ESA logistika Tatran Střešovice 2:6 (0:4, 0:1, 2:1) | Konečný stav série: 0:4

České Lípě utekl už samotný začátek zápasu a po první třetině prohrávala vysoko 0:4. Narůstající pražské vedení zastavil až Daniel Kellermann, který ve 45. minutě snižoval na 1:5. Kromě něj a Tomáše Pšeničky už se ale další českolipský florbalista neprosadil a Tatran si tak dokráčel pro pohodlnou výhru 6:2. Ta jej navíc poslala do semifinále Livesport Superligy, neboť ukončila sérii za stavu 4:0 pro Střešovice.

Branky: 45. Kellermann, 58. Pšenička - 5. Kisugite, 14. Šindelář, 16. Eliáš, 20. Meliš, 34. Hanák, 47. Meliš. Rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 193. Zásahy brankářů: Daniel Jukl 22 - Tomáš Jurco 10. | MATCH CENTER

ACEMA Sparta Praha - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 8:7sn (2:3, 1:4, 4:0, 0:0) | Stav série: 1:3

Čtvrté čtvrtfinálové derby mělo opravdu všechno, co by pravé play-off mělo mít. Zprvu se totiž do vedení 2:0 dostala Sparta, pak ale inkasovala pět branek za sebou a musela si vzít oddechový čas. Za stavu 7:3 pro Chodov už to vypadalo na jednoznačnou záležitost, potom ale domácí nakopli všechny své motory a v 50. minutě snižovali na kontaktních 6:7, čímž zadělali na pořádné drama. A to se nakonec potvrdilo v posledních vteřinách. Rozhodčí nechali nejprve pozdržet čas, aby nahradili uplynulou vteřinu po předchozí chodovské rozehrávce, a v poslední vteřině srovnal na 7:7 neskutečnou střelou Lukáš Ujhelyi a poslal tak duel do prodloužení. O vítězi nakonec muselo rozhodnout neuvěřitelných jedenáct sérií nájezdů, Sparta ale po skvělém comebacku zvítězila a snížila tak sérii na 1:3.

Branky: 3. Košir, 10. Krbec, 27. Krbec, 41. Pražan, 50. Čermák, 50. Košir, 60. Ujhelyi, N Čermák - 15. Vávra, 16. Skřivánek, 20. Matoušek, 21. Komárek, 22. Vošta, 25. Komárek, 34. Bauer. Rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváci: 412. Zásahy brankářů: Martin Beneš 16 - Karel Hodík 24. | MATCH CENTER | SPORTY TV