Rozhodnuto. Semifinále ČEZ Extraligy nabídne dvě derby!

Derby Chodova s Tatranem. Vendula Štolbová v souboji se Sofií Gocovou | foto: FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Nejvyšší soutěž žen se připravuje na další fázi, kterou bude semifinále play-off, které odstartuje už příští víkend. V něm na sebe narazí dva pražské a dva ostravské celky. Vítězky těchto sérií postoupí do BigBoard Superfinále, které proběhne 14. dubna v O2 areně.


FAT PIPE FLORBAL CHODOV – PSN Tatran Střešovice

Chodov si zvolil do semifinále pražský souboj s rivalem ze Střešovic. V rámci městského derby se potkají dva týmy, které spolu před dvěma lety svedly epickou sedmizápasovou bitvu. Oba celky navíc oplývají dravým mládím, ale na straně Chodova je více zkušeností. Hráčky z Jižního Města jsou navíc posilněny nedávným triumfem v Poháru Českého florbalu. Přesto však Tatran není radno podceňovat. Střešovické florbalistky svedly náročný souboj s Olomoucí. V prvním duelu v sezoně navíc sahaly proti Chodovu po bodech, v odvetě vyhrály dokonce 5:1, ale semifinálové střetnutí v poháru se stalo kořistí lvic, které by měly být minimálně papírovými favoritkami i v této sérii.

Ohlasy trenérů

Ondřej Neuman (FAT PIPE FLORBAL CHODOV): Od městského souboje očekáváme to, co by každé derby mělo mít. Bude v něm hodně emocí. Série nabídne spoustu soubojů a bude i poměrně dost takticky svázaná. Volbu jsme z pozice vítěze základní části udělali jednoznačnou. Nechtěli jsme v této fázi soutěže moc spekulovat. Zní to jako klišé, ale my chceme a musíme vyhrát pět zápasů do konce sezony, abychom došli do cíle, k němuž míříme.

Pavel Hudík (PSN Tatran Střešovice): Trochu jsme doufali, že to takhle dopadne. Jsme tedy za volbu Chodova rádi a těšíme se na skvělou sérii. Přeci jen se jedná o derby s dlouhou vzájemnou historií. Bude to zároveň souboj dvou nejlepších gólmanek nejen v Česku, ale možná i v rámci celosvětového měřítka. V tomto ohledu bude souboj velmi zajímavý a specifický. Budeme hledat cesty, jak se vzájemně přehrát a důležitou roli budou hrát obrany na obou stranách. 

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Ostrava uvidí reprízu posledního BigBoard Superfinále. Ve stejné fázi se oba celky potkaly naposledy před dvěma lety a 4:0 na zápasy překvapivě postoupilo FBC. V uplynulém roce ale v O2 areně vydřely titul rytířky. V aktuálním ročníku se první vzájemná bitva stala kořistí FBC, které vyhrálo v televizním klání 5:4. Následně si Ostravanky se svými městskými rivalkami poradily i v semifinále Poháru Českého florbalu. Únor ovšem nezastihl FBC v ideální formě, a tak se zatím poslední klání mezi oběma týmy stalo jasnou záležitostí rytířek, které vyhrály 6:1. I díky výsledkům ze závěru základní části by měly platit za mírné favoritky Vítkovice, ale jak velmi dobře známe, tak play-off může veškeré předpoklady smazat.

Ohlasy trenérů

Dušan Dudešek (1. SC TEMPISH Vítkovice): Čekali jsme, že nám připadne souboj s Ostravou. Chodov se celkem logicky rozhodl jít snazší cestou a vybral ve své podstatě "slabšího" soupeře a my si to o superfinále rozdáme také s městským rivalem. Bude to těžká série, ale věřím, že pro nás úspěšná. 

Jakub Robenek (FBC ČPP Bystroň Group Ostrava): Myslím si, že složení semifinále se dalo předpokládat už po konci základní části. S Vítkovicemi nás čeká jako tradičně vyhrocená a stoprocentně vyrovnaná série. Bude to derby se vším všudy a myslím si, že nebude mít favorita. Těšíme se a uděláme vše pro to, abychom si potřetí v řadě zahráli v O2 areně.

Semifinále ČEZ Extraligy

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – PSN Tatran Střešovice
1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Program

Sobota 23. března
FAT PIPE FLORBAL CHODOV – PSN Tatran Střešovice
1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Neděle 24. března
FAT PIPE FLORBAL CHODOV – PSN Tatran Střešovice
1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Pátek 29. března
PSN Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – 1. SC TEMPISH Vítkovice

Sobota 30. března
PSN Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - 1. SC TEMPISH Vítkovice

Pondělí 1. dubna
případné páté zápasy

Středa 3. dubna
případné šesté zápasy

Sobota 6./Neděle 7. dubna
případné sedmé zápasy

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se