{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BRANKA MEZI NOHY, 33 ZÁKROKŮ I PŮL ZÁPASU NA HŘIŠTI

Obrázek ke článku
16. 6. 2021

Ženské superfinále nabídlo již podruhé v řadě více než deset branek. Oproti minulému závěrečnému zápasu sezony, který se konal v posledním dohraném ročníku 2018/2019, ale značně přibylo střel. Kam letos střelkyně mířily nejvíce a která místa naopak brankářky zvládaly pokrýt nejlépe?

V součtu šedesát pět střel potřebovaly hráčky letošního superfinále k tomu, aby po skončení zápasu na výsledkové tabuli svítilo skóre 8:7. Patnáct branek z tohoto množství střel tedy naznačuje, že celková úspěšnost střelby byla v tomto zápase někde okolo 23 %. Přesnost zakončení jednotlivých týmů se však značně lišila.

Vítkovice vyslaly na brankářku Hanu Ranochovou úctyhodných 41 střel, trefily se však „pouze” osmkrát. Úspěšnost jejich střelby tedy v tomto zápase byla něco málo pod dvaceti procenty a pětadvacetiletá brankářka Ranochová si připsala 33 zákroků, což je na florbal solidní číslo.

Hned čtyři branky, které zapadly do sítě chodovské gólmanky, letěly z prostoru velkého brankoviště. Pohled na jejich umístění naznačuje, kde zhruba bylo v tomto duelu slabé místo nejen brankářky, ale také celé chodovské obrany. Tři ze čtyř inkasovaných branek totiž zamířilo k pravé tyči do úrovně gólmanských rukou.

Rány z holí Michaely Kubečkové a Barbory Huskové pak byly natolik přesné, že zamířily přímo do levého horního růžku. Jinak ale měla Hana Ranochová levou stranu své brány skvěle pokrytou, neboť do těchto prostor žádný další gól nedostala. Zato dorážka z hole vítkovické kapitánky Denisy Ferenčíkové jí musí mrzet ještě teď, neboť jí prošla mezi nohama a znamenala tak snížení vítkovické ztráty na 2:4. 

Rozmanitost na straně jedné vystřídala skoro až totožnost na té druhé. Chodovské hráčky v zápase předvedly mnohem vyšší úspěšnost střelby (29,2 % - pozn. red.), když z dvaceti čtyř pokusů skórovaly hned sedmkrát. Hned šest branek přitom mířilo k jedné či druhé tyčce, doprostřed brány tedy gólmanka Viktorie Karasová až na jeden případ neinkasovala ani jednou.

O něco slabší se však zdála být její pravá strana, neboť z levé části velkého brankoviště za její záda padly hned čtyři branky ze sedmi. Definitivně nejhorší střelkyní se pak pro Karasovou stala chodovská Eliška Chudá, od které inkasovala dvakrát a pokaždé přesně k tyči. I s téměř polovinou zákroků, než měla její soupeřka z chodovské klece, se však Karasová blýskla řadou skvělých zásahů a dosáhla na svůj první mistrovský titul v kariéře.

A kdo se stal nejvytěžovanější hráčkou zápasu? Na vítkovické straně to byla velezkušená Slovenka Michaela Šponiarová, která na hrací ploše strávila celých 29 minut a připsala si celkovou bilanci -3, neboť byla u čtyř inkasovaných branek svého týmu, zatímco sama skórovala pouze jednou.

Na straně druhé to pak byla hráčka s číslem 88 Adéla Jůzová, která společně s Kristýnou Lechnerovou odehrála 30 minut čistého času, tedy přesně polovinu základní hrací doby. Její bilance přitom činila -2, jelikož jednou na branku svého týmu nahrávala, ale za to ke třem inkasovaným gólům do své sítě přihlížela.

Pozoruhodné je však kromě branek také zjištění, že se v zápase, až na osobní trest Dominiky Buczek za nesportovní chování, vylučovalo vždy pouze za fauly hokejkou. Všechny hráčky tak v posledním duelu sezony hrály tak čistě, že nepřišla žádná nefér hra tělem ani nepěkná slova na účet soupeře.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek