{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


CHODOV ULOVIL ZVUČNÉ POSILY, ZE ŠVÝCARSKA SE VRACÍ PLÁŠKOVÁ

Obrázek ke článku
21. 7. 2021

V posledních dnech bylo velmi živo v kancelářích na Jižním Městě. Kádr úřadujících vicemistryň z Chodova doznal několika změn. Tým posílilo trio Magdaléna Plášková, Eliška Trojánková a Markéta Prontekerová. Několik mladých florbalistek pak z Chodova míří do Kunratic.

Již dříve byl ohlášen příchod slovenské reprezentantky Alice Brodňanové. K ní se do zástupu nových respektive staronových tváří přidávají další tři florbalistky.

Po ročním pobytu ve švýcarském Winterthuru se vrací reprezentantka Magdaléna Plášková. „Dohoda s Majdou byla taková, že se po roce v zahraničí vrátí a jsem moc rád, že se tak skutečně stalo. Získáváme v ní týmovou hráčku a reprezentantku s obrovskými zkušenostmi. Navíc se vrací do svého prostředí. Vzájemně se dobře známe a vím, že tahle spolupráce bude znovu skvěle fungovat," okomentoval pro web Chodova trenér Lukáš Procházka.

Ze země helvetského kříže přichází na Jižní Město i jedna z velkých nadějí českého ženského florbalu Eliška Trojánková, která se do ženské extraligy vrací po roční štaci v Zugu. 18letá hráčka v uplynulém ročníku nakoukla i do seniorské reprezentace. „Musím říct, že hodně sázím na její spolupráci s Eliškou Chudou. Určitě by nám tato spolupráce měla zvednout produktivitu," predikuje kouč.

To Markéta Prontekerová se přesouvá v rámci Prahy. V posledních letech si totiž juniorská reprezentantka vybudovala solidní jméno v kádru Tatranu. Procházka prozradil, že byl s rodačkou z Chomutova v kontaktu již delší dobu a ocenil její střelecké kvality. „Je to jednoznačně gólová hráčka, má velmi dobré a mnohdy i nečekané zakončení, o čemž jsme se přesvědčili i ve vzájemném souboji v letošním semifinále."


Hanzlíková se vrací do Vítkovic, trojice hráček posílí Start98

S přílivem nových tváří souvisí i odchody. Do domovských Vítkovic se vrací Tereza Hanzlíková. „Tereze, jakožto jedné z elitních hráček Extraligy žen bojující o místo v sestavě na blížícím se MS, jsme vlivem plánovaných příchodů nebyli schopni garantovat na jejím postu tak pevnou a jasnou pozici, jakou sama potřebuje a logicky očekává," vysvětlil sportovní manažer Chodova Ondřej Neuman.

Na palubovce chodovští příznivci neuvidí ani Adélu Jůzovou, která přerušila kariéru, a další ročník mezi lvicemi nepřidá ani Adriana Hýsková.

Z kádru také odcházejí mladé hráčky, které v uplynulé sezoně zažily průlom a poprvé se napevno prosadily do základní sestavy extraligového týmu. Trojice Hana Chaloupková, Monika Škorpová a Eliška Poláková se přesouvá do partnerského Startu98 Kunratice.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek