​​​​

EXTRALIGA ŽEN: OSTRAVA ODVRÁTILA ZTRÁTU VEDENÍ V SÉRII V NÁJEZDECH

3. 3. 2019

Druhé zápasy čtvrtfinálových sérií přinesly ve všech případech navýšení vedení jednotlivých týmů. Diváci, kteří byli přítomni ve sportovních halách, viděli vítězství domácích celků, které pokud zvládnou také obě utkání na hřišti soupeře, mohou celou sérii ukončit a postoupit do semifinále play-off ženské extraligy.

Svou střeleckou statistiku si vylepšily hráčky Tigers, které začaly druhý duel proti Jičínu skvěle. Už po necelých dvou minutách mířily do vedení, o nějž už do konce základní hrací doby nepřišly. Ačkoliv byla první třetina ze všech nejvyrovnanější, hráčky z Jičína postupně ztrácely střeleckou mušku a v následujících čtyřiceti minutách se prosadily už pouze dvakrát. Pěti kanadskými body se blýskla Vendula Beránková s Lucií Jelínkovou, na čtyřech trefách FBK se podílela Kristýna Bachmaierová.

Chodov na Jižním Městě zažil poněkud odlišné střetnutí s Panthers, kdy se rozhodovalo až v poslední třetině. Panterky držely se soupeřkami krok, jenže je trápila koncovka. I přes dobrý výkon na obou stranách utkání zlomil třetí gól Chodova, po němž přišly ještě dva zásahy pár vteřin před koncem do svatyně Karolíny Červové. Na Dubině se týmy rozjížděly pomaleji, než tomu bylo v prvním utkání čtvrtfinále. I přes úvodní radost Bohemians prokázaly rytířky svou kvalitu a dvakrát odvrátily vedení protivnic. Do hlavního města si tak svěřenkyně Tomáše Martiníka vezou vedení 2-0.

O pár kilometrů dál – v ostravské ČPP Aréně – to byl boj do poslední vteřiny. Šedesát minut o vítězkách nerozhodlo, jelikož vyrovnávací branku obstarala osmačtyřicet vteřin před sirénou Daniela Reindlová, a tak na řadu přišlo desetiminutové prodloužení a samostatné nájezdy. Štěstěna stála na straně domácího FBC, za nějž se prosadily sestry Hudákové a Timea Patakyová. Za Tatran uspěla pouze Karolína Vachušková.