{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

EXTRALIGA ŽEN UZAVŘE V POSLEDNÍM KOLE POSTUPOVOU OSMIČKU

Obrázek ke článku
22. 2. 2019

Nejvyšší soutěž žen čeká 22. kolo. Poslední zápasy základní části určí, jestli třetí místo obsadí Ostrava, nebo Jižní Město. Bojovat se bude také o postup do play-off, kde se na dálku rozhodne mezi Tatranem Střešovice a FBS Olomouc.

O to, kdo bude mít jako třetí možnost volby soupeře, se utkají FBC Ostrava s Tigers Jižní Město. Aktuálně mají sice o dva body více Pražanky, jenže minulý vzájemný duel zvládly Ostravanky výsledkem 6:2. Konečné pořadí může mít navíc vliv i pro případnou podobu dvojic v pozdějším semifinále.

Vítězství v základní části mají ve svých rukou Vítkovice, které ke stoprocentní jistotě musí porazit poslední Plzeň. Druhému Chodovu by potom nepomohla k čelu tabulky ani předpokládaná výhra nad Jičínem. O pátou pozici pak už určitě nepřijdou hráčky Bohemians. Jejich závěrečným utkáním v základní části bude souboj s Libercem, který se nevyhne play-down.

O osmém postupujícím do vyřazovací fáze se rozhodne mezi Střešovicemi a Olomoucí. Tatran bude chtít bodovat na hřišti Židenic, které však v minulých kolech herně potrápily Ostravu nebo Bohemians. Do situace se přitom může vložit právě Olomouc, jestliže by porazila sedmé Panthers Praha.


Program 22. kola Extraligy žen
Sobota 23. února

17.00   FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – Ivanti Tigers Jižní Město online / video

18.00   FBS Olomouc – Panthers Praha online / video

Neděle 24. února

13.30   K1 Florbal Židenice – Tatran Střešovice online / video

14.00   FbŠ Bohemians – Crazy girls FBC Liberec online / video

14:00   1. SC TEMPISH Vítkovice – FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň online / video

17.00   FAT PIPE FLORBAL CHODOV – KM automatik FBK Jičín online / video

Tabulka soutěže

Obrázek