{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

CHODOV SE V DERBY PORVE S TYGŘICEMI O PRVNÍ MÍSTO

Obrázek ke článku
16. 11. 2017

Sváteční den nabídne všech šest utkání, mezi nimiž bude nejsledovanější pražské derby Chodova s Tigers. Lehkého soupeře na jedenácté kolo nevyfasovaly ani Vítkovice, jimž byly přisouzeny florbalistky Bohemians. Rytířky si musí i nadále střežit svou pozici před konkurentkami z opačného konce města.

Dva celky s domovskou adresou na sportovní hale Jižního Města se proti sobě postaví tváří v tvář poprvé v letošním ročníku ženské extraligy. Florbaloví fandové se mohou těšit na dávku toho nejlepšího ženského florbalu, který je možno na české scéně aktuálně vidět. Tigers s deseti výhrami budou čelit náporu Chodova, jenž se v případě úspěchu může dočkat triumfu v podání první příčky. Úřadujícím mistryním může stále chybět jednička Jana Christianová, brankářka ženské reprezentace na blížícím se šampionátu v nedaleké Bratislavě, jíž trápí poraněná ruka. Otázkou je, zda si zranění vyžádá delší rekonvalescenci, nebo tato žena v masce bude připravena do dalšího boje.

Židenice vyjedou z Brna směrem do hlavního města, kde je čekají Vinohrady. Ty se v minulém kole nedokázaly gólově prosadit, a tak si mohou napravit reputaci. Oba ostravské kluby budou hrát doma před vlastním publikem. Na Dubinu přijedou florbalistky Bohemians, které měly v Olomouci menší problémy. Na Hané se odehrály dvě vyrovnané a jedna rozhodující část, v níž se více dařilo partě zelenobílých. FBC pomohl v Přerově proti Židenicím hattrick Veroniky Káčové a dvě trefy slovenské posily Paulíny Hudákové. Jak si povedou svěřenkyně Jakuba Robenka proti Liberci, který rozhodl proti Jičínu trefou čtyři minuty před závěrečnou sirénou?

Pražské derby se odehraje ve střešovické Stodole, kam si Tatran pozval panterky. Šestý tým tabulky se po bezgólovém výjezdu bude snažit o vylepšení své pozice. Nebude to mít ale vůbec jednoduché, protože jejich protivnice se nachází jeden bod pod hranicí play-off. Kdo se nakonec bude po dvou hodinách hry radovat?

Program 11. kola Extraligy žen

17. listopadu

14:00     TJ Sokol Královské Vinohrady – K1 Florbal Židenice

15:00     Panthers Praha – Únětická 12° Tatran Střešovice

18:00     1. SC TEMPISH Vítkovice – FbŠ Bohemians

18:00     FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Ivanti TIGERS FK Jižní Město

19:30     KM automatik FBK Jičín – FBS Olomouc

20:00     FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Crazy girls FBC Liberec

Tabulka soutěže
Obrázek