​​

OLOMOUC UBRÁNILA VELMI DŮLEŽITÉ VÍTĚZSTVÍ, VÍTKOVICE PROTI PANTHERS NEZAVÁHALY

20. 1. 2018

Nedělní den přinesl obrovské překvapení. Olomouc zaskočila Bohemians na jejich palubovce a veze si domů na Hanou důležité tři body. V druhém utkání potvrdily roli favoritek vítkovické florbalistky.  Sobotní den nabídl hned čtyři ze šesti zápasů 17. kola. Liberec na nájezdy porazil Jičín, Chodov doma nezaváhal s Tatranem, Vinohrady doma nestačily na Tigers a ostravský FBC zvládl na své palubovce duel s Židenicemi.

Florbalistky Liberce měly parádní vstup do utkání s Jičínem. Po necelých pěti minutách vedly svěřenkyně Lukáše Nesměráka už 3:0 a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Domácí hráčky se ale vzchopily a především díky povedené třetí třetině srovnaly stav zápasu na 6:6. Následné pětiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo, a tak přišly na řadu nájezdy. V těch byly úspěšnější hráčky Liberce, které si tak z Jičína odvezly dva body. Na zápas bude určitě dlouho vzpomínat Michaela Mlejnková, která se na vítězství svého družstva podílela pěti kanadskými body. Liberec se tak přiblížil k hranici play-off, na které po sedmnáctém kole ztrácí pouze jeden jediný bod.

Diváci v Bystřici nad Perštejnem mohli sledovat vítězství Chodova nad střešovickým Tatranem. Úvodní perioda byla hodně opatrná a po první siréně tak hráčky obou týmů odcházely do šaten za bezbrankového stavu. Ve zbývajících čtyřiceti minutách už to ale byla jednoznačná krasojízda v podání hráček Chodova. Domácí nastřílely Tatranu celkem sedm branek a ani jednou v zápase neinkasovaly. Díky tříbodovému vítězství se Chodov, alespoň do zítřejšího večera, posunul na druhou pozici před Vítkovice.

Dvacáté kolo extraligy žen proti sobě svedlo také první a poslední celek, tedy Tigers proti Vinohradům. Hráčky z Jižního Města diktovaly po celou dobu zápasu tempo hry, což nakonec vyústilo ve výsledek 4:10 z pohledu domácích Vinohrad. Hráčky domácího Sokolu mohou mít alespoň malou radost za třetí třetinu, kterou s vedoucím družstvem remizovaly 3:3. Florbalistky Tigers tak stále drží vedoucí pozici v tabulce s čtyřbodovým náskokem.

Poslední utkání sobotního dne se uskutečnilo v Ostravě. Domácí FBC na své palubovce vyzvalo brněnské Židenice, které balancují na hranici play-off. Už první třetina napověděla, že diváci v Ostravě budou svědky velice vyrovnaného utkání. Po úvodních dvaceti minutách totiž na světelné tabuli svítil výsledek 1:1. Zlomový byl úvod druhé části, který dokonale vyšel domácím hráčkám. Ostrava během necelé minuty přidala rychlé dvě branky a od té doby byl zápas v jejich režii. Ostravské FBC nakonec zvítězilo poměrem 7:2 a upevnilo si tak čtvrtou pozici v tabulce. Čtyřmi brankami se v zápase prezentovala Nela Kapcová, která od mistrovství světa žen hraje v parádní formě.

Hned první nedělní zápas nabídl obrovské překvapení sedmnáctého kola. Hráčky Bohemians sice byly v zápase lepší, podlehly však na domácí palubovce trápící se Olomouci. Domácí florbalistky si v zápase vytvořily bezpočet příležitostí, jenže během celého zápasu se trápily v koncovce. Ze čtyřiadvaceti střel, které vyslaly na branku Frankové, dokázaly proměnit pouze jedinou. To Olomouc se ze svých patnácti pokusů trefila hned dvakrát, po zásluze získala tři velmi důležité body, díky kterým se v tabulce dotáhla na týmy před ní. Hlasitě se tak přihlásila do boje o play-off.

Vítkovice v zápase proti Panterkám nenechaly nikoho na pochybách, kdo bude v utkání favoritem. I když se v úvodních deseti minutách střelecky trápily, tak své soupeřky přestřílely. Po zásluze zvítězily v Praze 7:0 a zisk tří bodů znamená pro ostravské florbalistky návrat na druhé místo průběžné tabulky.