{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

OSTRAVA SAHÁ PO ZÁZRAKU, PODAŘÍ SE JI OPĚT VYHRÁT NAD BOHEMIANS?

Obrázek ke článku
17. 3. 2017

Veškerá zvědavost florbalových fanoušků směřuje k pátému vzájemnému klání mezi ostravským FBC a Bohemians. Výběr Jakuba Robenka v Praze vyhrál o jeden gól a vynutil si páté utkání, v němž chtějí Ostravanky srovnat čtvrtfinálovou sérii. Na řadu se dostanou také zápasy play-down, kde v bojích o záchranu vládne nerozhodný stav.

Málokdo by věřil, že se Ostravě podaří zdramatizovat sérii o postup do semifinále ženské extraligy. Hráčky ostravského oddílu však ukázaly svůj potenciál, během čtvrtého a pátého duelu byly lepší a momentálně jsou hodně blízko třetímu bodu. I přes ztrátu tříbrankového vedení si Ostrava odvezla z Děkanky slušnou výhru, teď před domácím publikem musí zabrat, jestliže si chce zahrát sedmý rozhodující zápas na palubovce soupeře. Již v tuto chvíli je to nejdelší čtvrtfinálová série ze všech letošních dvojic. „Jsme zase o kousek blíže zázraku,“ prohlásil jednoduše trenér Jakub Robenek na adresu středečního utkání v Praze.

Třaskavé boje čeká týmy, jenž se urputně snaží udržet si extraligovou příslušnost i pro nadcházející ročník. Aktuálně hrají všechny celky vyrovnaně, protože florbalistky Panthers minule padly Olomouci nejtěsnějším rozdílem 4:5 a stejný výsledek se odehrál i na hřišti ELITE. Ve střešovické Stodole rozhodla druhá část hry, v níž Olomouc vsítila všech pět gólů. Podobný scénář se opakoval na hale Vinohrad, kde ELITE odskočilo SKV, na třech trefách přitom měla zásluhu Jessica Zlámalová.

Program play-off Extraligy žen:

17. 3.     18:00     FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FbŠ E.P. Bohemians (stav série 2-3)

19. 3.     17:00     FbŠ E.P. Bohemians – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (případné 7. utkání)

Program play-down Extraligy žen:

18. 3.     15:00     TJ Sokol Královské Vinohrady – ELITE PRAHA (stav série 1-1)

18. 3.     17:30     FBS Olomouc – Panthers Praha (stav série 1-1)

19. 3.     20:30     TJ Sokol Královské Vinohrady – ELITE PRAHA

19. 3.     15:00     FBS Olomouc – Panthers Praha


Foto: www.fbcostrava.cz

Tabulka soutěže
Obrázek