{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PEKÁRKOVÁ: UŽ JAKO MALÁ JSEM CHTĚLA HRÁT V CIZINĚ

Obrázek ke článku
26. 6. 2020

Nikol Pekárková, další česká extraligová hráčka, která příští sezonu zamíří za florbalem za hranice. O šikovnou českolipskou odchovankyni a kapitánku bronzových juniorek ze světového šampionátu v St. Gallenu v roce 2018 projevil zájem švýcarský celek UHC Skorpion Emmental. Slovo dalo slovo a Nikol už si pomalu může balit kufry a vydat se na své nové florbalové dobrodružství do švýcarské NLA, kde bude stejné barvy letos oblékat také Lucie Řezáčová, její spoluhráčka z Tigers. ​​

Čeká vás velká zkušenost, jak se těšíte a co očekáváte, že vám švýcarský florbalový život přinese?
Těším se moc! Nemůžu se dočkat nového prostředí, nového týmu a celkově jiného života. Očekávám úspěšnou sezonu. S týmem máme velké cíle, tak věřím, že se to podaří. Myslím si a doufám, že mě Švýcarsko posune hodně po florbalové stránce.

Máte za sebou řadu zkušeností z extraligy v Liberci, na Chodově a v Tigers, byla jste kapitánkou národního týmu na juniorském MS v St. Gallenu 2018, které vyústilo v zisk bronzových medailí, ale máte za sebou i účast na reprezentačních akcích ženského národního týmu. Dá se přestup do švýcarské NLA považovat za další dosaženou metu? Jaké jsou vaše další cíle?
V každém týmu, ve kterém jsem byla, jsem měla jinou pozici a každá mě v něčem posunula. Určitě se to dá takhle považovat, myslím si, že většina hráček by si chtěla zahrát v zahraničí. Už jako malá jsem chtěla hrát někde v cizině a zkusit si tak jiný životní styl, jiný florbal a poznat nové lidi. Jednou bych chtěla hrát nejvyšší švédskou ligu SSL. Ale všechno má svůj čas. Jsem vděčná za takovou příležitost.

Co je pro vás největší motivací?
Největší motivací je moje rodina a jejich podpora na každém kroku. Ale velkou motivací je pro mě každá pozvánka na reprezentační akci a toto švýcarské angažmá je dalším důvodem, proč na sobě pracovat.

Vyskytly se i nějaké další nabídky? Z jiných švýcarských celků, případně i z úplně jiných států?
Nabídky jsem jiné neměla a ani jsem neplánovala odcházet na příští sezonu z ČR. Chtěla jsem si dodělat bakalářské studium na FTVS prezenční formou, ale naskytla se tato šance a já si říkala, kdy jindy, než teď ji využít. Školu mám na příští akademický rok kombinovaně a díky ochotě a pomoci týmu věřím, že to půjde.

A co nějaká pracovní příležitost ve městě Emmental? Třeba na zkušenou do sýrárny? Zvažovala jste?
Ještě úplně nevím, kde budu pracovat, ale v sýrárně doufám, že ne. Nepovažuji se za velkého fanouška sýrů. Uvidíme, na čem se s týmem dohodneme.

Do města sýru s dírami se chystá i vaše parťačka z Tigers, Lucie Řezáčová, a jak se říká, ve dvou se to lépe táhne. Myslíte, že vám to usnadní vaše začátky v nové zemi, než kdybyste se tam vydala sama?
Jsem ráda, že tam odcházíme spolu s Lůcou. Věřím, že si budeme pomáhat na každém kroku a začátky pro nás budou jednodušší. Myslím si, že člověk to zvládne i sám, ale přeci jen někde v neznámé zemi je lepší být s někým, koho člověk zná. A těším se, až mi každé ráno bude dělat snídani (smích).

A na kdy máte naplánovaný přesun do Švýcarska? Vezmete si s sebou něco speciálního?
​Přesun do Švýcarska máme naplánovaný na 18.7. Hmm, něco speciálního? Hodně záludná otázka. Určitě si vezmu s sebou svoje oblíbené plyšáky a fotky, které mám se svými blízkými, aby se mi tolik nestýskalo.

Tabulka soutěže

Obrázek