{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OSTRAVANKY POTVRDILY ROLI FAVORITA A PORAZILY BOLESLAV

Obrázek ke článku
23. 2. 2021

Ostrava v úterní dohrávce 14. kola přehrála Mladou Boleslav 9:3, a tak poskočila do čela ženské extraligy. Výhra se ale nerodila snadno. I přes dominanci se domácí hráčky musely pořádně rozehrát a hlavní zlom přišel v posledních dvaceti minutách, v nichž Ostravanky nastřílely hned čtyři branky. Boleslav odjíždí s prázdnou a zůstává na předposlední příčce.

Ostravské FBC již od úvodního hvizdu aktivně kombinovalo a dostávalo se do zajímavých situací. Chytla se však až akce z deváté minuty, kdy poprvé rozvlnila síť mladoboleslavské svatyně Pavlína Bačová, autorka dvou vstřelených branek. Soupeřky dokázaly srovnat po přesné ráně pod horní tyč, ale do půl minuty Ostrava měla vedení opět na své straně.

Mladá Boleslav se střelecky trápila, ale i přes to, že za dvě třetiny vystřelila pětkrát, gólem skončily hned dvě šance. Třetí dějství bylo z pohledu diváka nejzáživnější a fanoušci u obrazovek mohli sledovat hned pět gólových oslav. Třetí a zároveň poslední gól Mladé Boleslavi obstarala Viktorie Vacardová, jejíž únik skončil kličkou do protipohybu gólmanky.

„Myslím si, že holky odvedly dobrý výkon. To, co jsme si řekli, tak holky plnily. Samozřejmě chyby tam jsou, ale už se nám to začíná stabilizovat," říká po utkání trenér hostujícího celku. Z ostravské strany dodává Jakub Robenek: „Dobře jsme začali, byli jsme aktivní a měli chuť do florbalu. Chyběly nám góly, byla to strašně dlouho taková přetahovaná. Naše výkony si myslím, že jsou mnohem lepší. Teď nás čeká série těžkých zápasů, kde se ukáže, jaká ta sezona vlastně je."  ​​  

V konečném součtu musely Boleslavanky čelit devětačtyřiceti střelám, nejproduktivnějšími hráčkami byly za domácí dvougólové střelkyně Nikola Chalupová, Nela Kapcová a Pavlína Bačová. Na tři branky přihrála Denisa Kotzurová. „Za poslední dobu jsme odehrály tři poměrně těžké zápasy, ale byly jsme na to dobře připraveny jak po fyzické, tak mentální stránce," komentuje Pavlína Bačová. Hvězdou Boleslavi se stala Marie Jirková, která byla u všech zásahů svého týmu.

Dohrávka 14. kola Extraligy žen

FBC ČPP OSTRAVA - MITEL Florbalová akademie MB 9:3 (branky9. Pavlína Bačová, 19. Nikola Chalupová, 26. Pavlína Bačová, 30. Nela Kapcová, 36. Nela Kapcová, 45. Michaela Mlejnková, 45. Markéta Vrlíková, 53. Malwina Zagórska, 59. Nikola Chalupová - 18. Marie Jirková, 31. Alena Machačová, 41. Viktorie Vacardová)
VIDEOOHLASY

Tabulka soutěže

​​

Obrázek