{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

REPREZENTAČNÍ DUO CHRISTIANOVÁ & PŘÍLESKÁ SE V SUPERFINÁLE POSTAVÍ PROTI SOBĚ

Obrázek ke článku
10. 4. 2019

Kolegyně z národního týmu, chodovská Jana Christianová s vítkovickou Nikolou Příleskou, se v neděli 14. dubna utkají v Ostravar Aréně o nejcennější tuzemskou trofej. Tentokrát budou v roli soupeřek. Jak vidí vyhlídky svých týmů, jak jsou spokojeny se svou pozicí nebo jak spolu vycházejí, to vše si přečtěte v dvojrozhovoru níže.

Jak hodnotíte dosavadní průběh sezóny z pohledu vašeho týmu?

Příleská: Průběh sezóny hodnotím z velké části pozitivně. Dokázaly jsme se vyrovnat s několika odchody, které jsme „zalepily“ mladšími hráčkami a ty svoji šanci využily. Základní část se nám podařila, ale to nejdůležitější přijde až v neděli.

Christianová: Sezóna byla letos jako na houpačce. Přišly výborné zápasy i herní útlum. Důležité ale je, že jsme společně dokázaly všechno překonat. O tom, jestli bude sezóna úspěšná, nebo ne, rozhoduje těch následujících herních 60 minut a je jen na nás, jak se k tomu postavíme. Ale věřím, že jsme připraveny.


Jak probíhají přípravy na superfinále a jak vidíte šance svého týmu?

Příleská: Na superfinále se připravujeme tak, jak si zápas žádá. Věnujeme čas jak herní, tak i taktické přípravě. Je to poslední týden sezóny, každá tomu obětujeme, kolik jen můžeme. A jak vidím šance? Je to jeden zápas, může se stát cokoliv, může rozhodnout malý detail, který nakonec bude klíčový. Věřím však, že budeme připraveny a uděláme všechno pro to, aby titul zůstal v Ostravě.

Christianová: Měly jsme 14 dní na regeneraci a taktickou přípravu. Teď už se všichni těšíme do Ostravy. Tipuji, že zápas bude velice vyrovnaný až do samého konce a rozhodovat budou maličkosti. Proto je podle mě důležité jít do zápasu soustředěně a s pokorou. O tom, že stačí vypustit dvě minuty a ztratíte vyhraný zápas, jsme se letos již přesvědčily a nikdo z nás to nechce připustit znovu. Vítkovice jsou silný soupeř, ale pokud budeme hrát poctivě svou hru a nebudeme zmatkovat, věřím, že můžeme vyhrát.


Vyhovuje vám rozdílné vytížení, kterého se vám dostává ve vašich týmech?

Příleská: Myslím, že každému brankáři vyhovuje, když je více vytížený, takže ani já nejsem výjimkou. Na druhou stranu ale i loňská zkušenost s Lenkou Kubíčkovou, kdy jsme se pravidelně střídaly, mi určitě něco dala a velká konkurence není na škodu. Momentálně jsem však ráda za prostor v brance, můžu se tak lehce udržet v zápasovém tempu.

Christianová: S tím, že se v Chodově vždy střídají gólmanky rovnocenně, jsem počítala již před sezónou. Samozřejmě každý by si přál hrát nejdůležitější zápasy, ale z pohledu celé sezóny, která je dlouhá, a především ke konci také dost náročná, jsem ráda, že se spravedlivě střídáme a neleží celá zodpovědnost jen na jedné z nás. Navíc Kristýna Provázková je velice zkušená a výborná gólmanka, na kterou se tým může vždy spolehnout a já mám radost, když se jí i týmu daří ať hraju, nebo ne.


Jste reprezentační kolegyně a potenciální dvojice pro mistrovství světa. Jak spolu vycházíte?

Příleská: S Christi spolu vycházíme velice dobře, jsme kamarádky, vzájemně se podporujeme, řešíme různé situace z našich brankářských pohledů i mimo reprezentační akce. Takže určitě mezi námi není žádná nevraživost, spíš naopak, ačkoliv teď budeme stát proti sobě (úsměv). Jsem ale moc ráda, že si můžeme superfinále letos zahrát obě, už jen proto bude mít zápas speciální nádech.

Christianová: S Nikčou jsme zvyklé, že většinou jsme v roli, kdy spolu o něco soupeříme. Ať na klubové úrovni, nebo o pozici v reprezentaci. Vidím v ní velký talent a odhodlání a o jejích gólmanských kvalitách není sporu. Ale i přes to, že je občas těžké skloubit přátelství a rivalitu, jsme dobré kamarádky. A tak to jistě zůstane ať Superfinále dopadne jakkoliv.

Tabulka soutěže
Obrázek