{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ŽIDENICE PORAZILY TIGERS, OSTATNÍ UTKÁNÍ OVLÁDLY FAVORITKY

Obrázek ke článku
7. 3. 2020

Čtvrtfinále play-off Extraligy žen odstartovalo neméně zajímavě v porovnání s mužskou Superligou. Favoritky z Vítkovic, Chodova i Ostravy potvrdily svou pozici, naopak florbalistky pražských Tigers po prvním dni play-off ve své sérii se Židenicemi ztrácejí. Za záchranou dobře vykročili Bulldogs a Olomouc.

Ostrava i pražský Chodov v prvních zápasech čtvrtfinálových sérií neměly nejmenší problém. Ostrava vyhrála přesvědčivým dvouciferným výsledkem, hattrickem se blýskly Nela Kapcová a Michaela Mlejnková. Bohemians v utkání s Chodovem snižovali výrazný chodovský náskok až v samotném závěru utkání, kdy úřadovalo obávané duo Hana Poláková a Adéla Bočanová, kterou doplnila Eliška Vrátná. Jak Ostrava, tak Chodov tedy pohodlně vedou.

Vstup do série se vydařil i Vítkovicím, výsledek prvního duelu s Tatranem byl ale nečekaně těsný, Pražanky navíc v zápase dlouho vedly, ještě v 27. minutě ztrácely Vítkovice 0:3. Vítězkám základní části nastřílel Tatran celkem pět branek, což se v této sezoně povedlo pouze Tigers a Chodovu, na vítězství to ale nestačilo. Úřadující mistryně zvládly v poslední desetiminutovce obrátit vývoj a brankami v závěru utkání si pojistit vítězství.

Odhodlaný přístup, o němž mluvil trenér Jiří Starý před startem série, pak předvedly jeho svěřenkyně ze Židenic v utkání s Tigers. Především díky povedené poslední pětiminutovce dokázaly z nepříznivého průběžného výsledku 2:6 vykouzlit vítězství a vedení v sérii.

Zadařilo se i druhému brněnskému celku, který v brankově bohatém prvním utkání play-down přesvědčivě porazil Liberec. V druhé sérii naopak padly branky jen tři a hubené vítězství 2:1 pasovalo do vedoucí role Olomouc.

EXTRALIGA ŽEN

Play-off - 1. utkání čtvrtfinále

Tigers – Židenice video|online 6:7
Vítkovice – Tatran video|online 7:5
Ostrava – Panthers video|online 11:5
Chodov – Bohemians video|online 8:5

Play-down - 1. utkání 1. série 

Olomouc – Jičín video|online 2:1
Bulldogs – Liberec video|online 9:4

Další utkání jsou na programu hned zítra. Jejich přehled najdete na www.ceskyflorbal.cz/extraliga-zeny/program

Tabulka soutěže

​​

Obrázek