​​​​

ŽIDENICE POTRÁPILY OSTRAVU, TATRAN SE PŘIBLÍŽIL PLAY-OFF

9. 2. 2019

Od čtvrtka do soboty probíhal program 19. kola Extraligy žen. V přímem utkání o šestou pozici Panthers těsně porazily Jičín, Židenice pak herně potrápily favorizovanou Ostravu. Naopak jasné vítězství si připsaly Vítkovice a Chodov. Boj o play-off zatím vyznívá dobře pro Střešovice, které zdolaly Liberec.

Devatenácté kolo Extraligy žen začalo již ve čtvrtek pražským derby mezi Tigers a Bohemians. Po první i druhé třetině byl stav nerozhodný, ve 45. minutě ale domácí rozjely gólostroj, když během deseti minut nastřílely sedm branek a rozhodly o osudu zápasu. Bohemians nepomohly ani čtyři přesné zásahy Polákové.

Před pátečním vzájemným střetnutím měly Panthers a Jičín na svém kontě shodně čtyřiadvacet bodů, jeden z týmů se tak mohl značně přiblížit k jistotě účasti v play off. Stejně jako v prvním letošním měření sil to byl vyrovnaný souboj, opět se šťastným koncem pro Panthers, které doma vyhrály potřetí v řadě. Jičín se během prvním deseti minut dostal do dvoubrankového vedení, pražský celek ovšem ještě do konce třetiny otočil skóre. Jičín poté i díky hattricku Žůrkové třikrát dorovnal stav, Panthers rozsekly zápas gólem šest vteřin před koncem.

Ostrava ztratila v boji o třetí příčku, Židenice bojující ve spodních patrech tabulky ji značně potrápily a dotáhly duel až do prodloužení, v němž padly, minimálně do soboty se ale bodově odpoutaly od předposledního Liberce. Židenice si během prvních dvaceti minut vypracovaly dvoubrankový náskok, ten Ostrava stáhla až v 41. minutě a o necelých pět minut později šla do vedení. Domácí florbalistky srovnaly dvacet šest vteřin před koncem, prodloužení však trvalo pouhých devět vteřin, ve prospěch Ostravy ho rozhodla Kotzurová.

V poslední době trápící se Olomouc ještě v první třetině držela v s lídrem tabulky krok. Vítkovice ale měly povedený vstup do druhé části a od té chvíle měly utkání pod kontrolou. Soupeřky jasně přestřílely 40:12 a z velké porce zajímavých šancí vytěžily osm branek.

V boji o první pozici je ještě Chodov, ten v Plzni vyhrál dokonce s čistým kontem. Plzeňanky jsou beznadějně poslední a prohrály podesáté v řadě. Chodov byl výrazně aktivnější směrem dopředu, o čemž svědčí počet střel 39:8 v jeho prospěch a postupně si budoval svůj náskok, nakonec uhrál povinné vítězství 9:0.

Florbalistky Střešovic sebraly dva body Liberci. Tatran se vrátil do hry i přes prohranou první třetinu 0:1 a obrátil na slibných 4:2. Za Severočešky se však dvakrát prosadila Michaela Mlejnková a tři sekundy před koncem normální hrací doby bylo vyrovnáno. Střešovice si proto musely počkat až do prodloužení, kdy rozhodla Markéta Prontekerová. Díky této výhře je rozdíl mezi osmým Tatranem a devátou Olomoucí už tříbodový.