• 59 58:24
    Tatran

Brněnské derby ovládly florbalistky Bulldogs, Chodov zničil Znojmo

Florbalistky Bulldogs Brno oslavují gól v brněnském derby | foto: Bulldogs Brno

Pět sobotních extraligových zápasů nabídlo velkou podívanou. Bitvu o Brno mezi Bulldogs a Židenicemi ovládly domácí hráčky. Vítkovice těsně zvítězily na Tatranu. Chodov nasázel Znojmu 25 branek. Tříbodové zisky hlásí i Ostrava a Olomouc.

PSN Tatran Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:4 (0:0, 3:2, 0:2)

Souboji soupeřů z loňského semifinále dlouho chyběly góly. Fanynky a fanoušci neviděli v první třetině ve střešovické hale ani jeden. Druhá třetina už byla úplně jiná. Vítkovické hráčky v ní brzy využily přesilovku a druhou branku přidaly ještě před polovinou zápasu. Domácí florbalistky pak ale předvedly skvělý obrat a během sedmi minut otočily na 3:2. Lví podíl na tom měla střelkyně dvou branek a nejproduktivnější hráčka Střešovic Lucie Želízková. Tatran ale nedokázal vedení ve třetí části udržet. Vítkovice stupňovaly tlak, vyrovnaly a čtyři minuty před koncem hostům vystřelila všechny body kapitánka Sára Seevaldová, když se sama prosadila už podruhé v zápase.

Branky: 33. Želízková, 38. Želízková, 40. Hermannová - 21. Seevaldová, 28. Šponiarová, 54. Husková, 57. Seevaldová, Rozhodčí: Brak - Provazník, Vyloučení: 1:2, Využití: 0:1, Diváků: 263, Zásahy brankářů: Drbalová 21 - Příleská 22 | MATCH CENTER | SESTŘIH

FbŠ Bohemians - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:8 (1:1, 1:4, 2:3)

V dohrávce 2. kola se utkaly florbalistky Bohemians a FBC Ostrava. Zároveň šlo o výjezdní utkání, hrálo se v Hořovicích. Už po minutě šla do vedení Bohemka. Jenže pak na dlouhou dobu převzaly otěže hráčky FBC. Ve 26. minutě vedly už 4:1, ale ještě povolily soupeři, aby se jim dostal na dostřel. Deset minut před koncem Bohemka prohrávala jen 4:5. V 54. minutě pak už svůj čtvrtý gól v zápase dala hráčka zápasu Denisa Kotzurová a bylo skoro rozhodnuto. Florbalistky Bohemians to ještě následně zkoušely v šesti. Dostaly však dva góly do prázdné branky a po vítězství 8:4 si všechny body odvezl ostravský tým.

Branky: 2. Saffertová, 29. Strnadová, 43. Faltová, 49. Divišová - 7. Kotzurová, 22. Vrlíková, 24. Bačová, 26. Kotzurová, 29. Kotzurová, 54. Kotzurová, 59. Zagórska, 60. Bačová, Rozhodčí: John - Starý, Vyloučení: 3:0, Využití: 0:2, Diváků: 112, Zásahy brankářů: Svrčková 38 - Hrišková 24 | MATCH CENTER | SESTŘIH

Bulldogs Brno - K1 Florbal Židenice 9:7 (4:4, 4:2, 1:1)

Brněnské derby se zvrhlo v pořádnou přestřelku. Po první části se odcházelo do šaten za stavu 4:4. Hattrick do té doby stihla zaznamenat hostující Natálie Janečková a Židenice ztratily vedení 3:0. Na začátku druhé třetiny domácí tým dokonal obrat a vedl 5:4. Když Židenice v polovině zápasu vyrovnaly, měl zápas naposledy nerozhodný stav. Pak už byly ve vedení pouze domácí florbalistky, které nakonec svého městského rivala porazily 9:7. V zápase se za domácí svým druhým hattrickem v sezoně blýskla Anna Brucháčková, momentálně nejproduktivnější hráčka extraligy, a s bilancí 1+3 zazářila také Veronika Stuchlíková. Hostům k bodům nepomohly ani 4 góly Natálie Janečkové.

Branky: 13. A. Brucháčková, 15. Stuchlíková, 19. Sigmundová, 20. Bolfová, 23. E. Brucháčková, 36. A. Brucháčková, 38. A. Brucháčková, 39. Sigmundová, 49. Pospíšilová - 6. Janečková, 9. Bílá, 11. Janečková, 15. Janečková, 33. Jahodová, 38. Jahodová, 47. Janečková. Rozhodčí: Anh Vu Pham - Petr Stoklásek, Vyloučení: 0:2, Využití: 0:0, Diváků: 230, Zásahy brankářů: Krištofová 11 - Večeřová 16 | MATCH CENTER | SESTŘIH

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - TJ Znojmo LAUFEN CZ 25:2 (6:0, 14:1, 5:1)

Souboj prvního proti poslednímu týmu tabulky dopadl naprosto jednoznačně. Lvice z Chodova, které měly už před zápasem nejlepší útok extraligy, si proti nováčkovi s nejhorší obranou s chutí zastřílely. Rovnou deset hráček domácích získalo v zápase tři a více kanadských bodů. Nejproduktivnější byla se sedmi body (4+3) Lucie Baldreichová. O jeden kanadský bod méně měla Andrea Břeská, která pět branek připravila a jednu sama dala. Dvojice domácích florbalistek pak pět gólů dala. Tento počin se podařil Kristíně Belicové a Markétě Prontekerové. Outsider zmírnil krutou porážku alespoň dvěma čestnými zásahy. Chodov je po vysoké výhře 25:2 nadále první bez jediné ztráty a drží tříbodový náskok na druhé Vítkovice.

Branky: 2. Prontekerová, 5. Belicová, 6. Břeská, 6. Jirásková, 8. Baldreichová, 20. Prontekerová, 23. Prontekerová, 24. Belicová, 25. Baldreichová, 26. Belicová, 26. Vejvodová, 26. Havlíčková, 28. Frantíková, 31. Prontekerová, 31. Plášková, 35. Belicová, 36. Prontekerová, 36. Baldreichová, 38. Frantíková, 38. Baldreichová, 51. Balková, 54. Belicová, 55. Plášková, 55. Kovaříková, 57. Kovaříková - 34. Smutná, 54. Procházková, Rozhodčí: Kropáček - Novák, Vyloučení: 1:0, Využití: 0:0, Diváků: 72, Zásahy brankářů: Galušková 10 - Malkusová 14, Šplíchalová 19 | MATCH CENTER | SESTŘIH

Crazy Girls FBC Liberec - FBS Olomouc 3:6x (0:2, 3:2, 0:2)

Florbalistky Olomouce v Liberci úspěšně navázaly na předchozí výhry nad Bohemkou i Tatranem. Pod Ještědem vedly už od páté minuty a domácí tým po celý zápas nenechaly vyrovnat. Liberec se dvakrát dostal na dostřel. I za stavu 1:2 a 3:4 však dokázala Olomouc své vedení uhájit. Tým z Hané ovládl už pátý duel proti Liberci po sobě. Hvězdou zápasu byla olomoucká Lucie Cholínská, která vstřelila hattrick a přidala k němu ještě jednu asistenci. Díky tomu se vyhoupla na třetí místo v tabulce kanadského bodování Extraligy žen.

Branky: 33. Žapková, 36. Žbánková, 37. Klubalová - 5. Cholinská, 15. Cholinská, 33. Suchánková, 35. Řeháková, 44. Cholinská, 50. Vaculová, Rozhodčí: Reczai - Sidenberg, Vyloučení: 0:0, Využití: 0:0, Diváků: 107, Zásahy brankářů: Fryčová 16 - Dlouhá 20 | MATCH CENTER | SESTŘIH