Jan PEŠKA
    (Kolstrunk)

Severočeské derby pro Ústí, zastříleli si Panthers i Gullivers

Florbal Ústí v čele s Jakubem Kolstrunkem | foto: Florbal Ústí

Důležité utkání s nedalekým rivalem urvalo ve svůj prospěch Ústí nad Labem. Na půdě Chomutova vybojovalo dva body poté, co v prodloužení rozhodl Jan Peška. V přidaném čase zvítězily také České Budějovice, zatímco výraznými výsledky uspěli Gullivers či Otrokovice.

Derby mezi Chomutovem a Ústím začali lépe hosté, kteří vedli již 2:0. Jejich soupeř se však dotahoval a zhruba pět minut před koncem základní hrací doby si vynutili prodloužení. V něm ovšem bleskově unikl Jan Peška a svojí trefou přiřkl druhý bod Ústeckým. V tabulce jim tak patří nejvyšší pozice.

Prodloužení rozhodovalo také v Českých Budějovicích, kde Jihočeši přetlačili Bulldogs. Hostující mančaft ztratil dvoubrankový náskok, když Štíři dohnali manko v závěrečné desetiminutovce. Prodloužení rozsekl svojí trefou Lukáš Froněk.

Nechyběly ani dva debakly – jeden z nich nadělili Gullivers doma Hradci Králové. Nováček schytal od Brňanů šestnáct gólů, k nimž nejvýrazněji přispěl Václav Černoch (2+3). Čtyři body zaznamenali střelci hattricku Jakub Matula s Martinem Kadlecem (3+1) a Alex Dokládal díky dvěma brankám a stejnému počtu asistencí. Střílelo to i Otrokovicím, když hned čtyři trefy z deseti do sítě Čelákovic zajistili bratři Ležatkovi.

Nedělní výsledky 3. kola 1. ligy mužů
FBC Štíři Č. Budějovice – Bulldogs Brno 8:7p (3:2, 1:4, 3:1 – 1:0)

Branky: 3. Koklar, 9. Sirotek, 16. Vlček, 36. Brožek, 45. Prokop, 52. Koklar, 53. Kudláček, 64. Froněk – 6. Czernek, 13. Zukal, 25. Sedmera, 25. Pešák, 28. Mráz, 40. Sedmera, 45. Zukal. Rozhodčí: Brejcha – Herman. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Diváků: 158. Zásahy brankářů: Švehla 15 – Faltus 19. MATCH CENTER | TRENÉR DOMÁCÍ | HRÁČ DOMÁCÍ | TRENÉR HOSTÉ | HRÁČ HOSTÉ

DDQ Florbal Chomutov – Florbal Ústí 4:5p (2:3, 1:1, 1:0 – 0:1)

Branky: 13. Kellermann, 16. Holovej, 28. Martin, 55. Halej – 4. Fuchsig, 11. Horn, 16. Peška, 30. Kolstrunk, 62. Peška. Rozhodčí: Šedivý – Štengl. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 425. Zásahy brankářů: Frühbauer 23 – Hrabě 16. MATCH CENTER

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FbC Respect Hradec Králové 16:3 (4:1, 2:1, 10:1)

Branky: 5. Karpíšek, 8. Matula, 16. Dokládal, 20. Bouška, 38. Dokládal, 40. Svoboda, 43. Černoch, 45. Černoch, 45. Foret, 47. Kadlec, 50. Kadlec, 54. Synek, 54. Matula, 55. Kejík, 57. Matula, 60. Kadlec – 4. Fous, 38. Hušek, 47. Gregor. Rozhodčí: Beránek – Přibyl. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. Diváků: 84. Zásahy brankářů: Krupa 8 – Bárta 14, Zoubek 4. MATCH CENTER | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

Goldea PANTHERS OTROKOVICE – ASK Orka Čelákovice 10:5 (4:3, 3:1, 3:1)

Branky: 1. Kubíček, 9. Procházka, 11. D. Ležatka, 20. Vykopal, 27. D. Ležatka, 27. M. Ležatka, 33. D. Ležatka, 51. Červenka, 58. Štourač, 60. Štourač – 6. Čáp, 11. Richtr, 20. Červinka, 23. Špalek, 53. Sedlák. Rozhodčí: K. Sojka – T. Sojka. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváků: 171. Zásahy brankářů: Kohút 12 – Hanuš 15. MATCH CENTER | OHLASY