Adam VÁGNER
    (Kučera)

Hattrick si vyšlápl na Kanonýry, Otrokovice ovládly šlágr

Radost florbalistů Otrokovic | foto: Goldea PANTHERS OTROKOVICE

Na svatého Václava se hrálo také kompletní páté kolo 1. ligy mužů. Hattrick si doma poradil s Kladnem. Ve šlágru kola si Otrokovice poradily v prodloužení s Ústím. Na čele se drží Chomutov, který zvládl přestřelku se Štíry.

Na čele tabulky jsou momentálně tři týmy se dvanácti body. V největším šlágru dne si Otrokovice poradily s Ústím. Bitva dvou týmů ze špičky prvoligového pořadí, v níž se na první trefu čekalo do 34. minuty, dospěla až do prodloužení. Velkou bitvu rozhodl šestnáct vteřin před koncem Ladislav Gál.

Tuto dvojici na prvních pozicích doplňuje Chomutov, který v na góly bohaté bitvě nakonec přetlačil českobudějovické Štíry. Třetím do party se dvanácti body je Znojmo, které ustálo nápor houževnaté Orky, která se ze stavu 1:4 dostala na kontakt, avšak Znojemští si triumf uhlídali.

V závěsu za zmíněnou čtyřkou jsou Bulldogs, kteří uspěli na půdě Letky. Šesti body (4+2) se blýskl Lukáš Kučera. Po několika nepovedených duelech se zvedli hráči Hattricku, kteří vykročili k triumfu nad Kladnem už v první třetině. Výhru slaví po velkém dramatu i díky hattricku Ondřeje Štefky Start98. Až v nastaveném čase si Gullivers poradili s Plzní. Hrdina duelu Václav Černoch rozhodl tři vteřiny před koncem prodloužení.

Výsledky 5. kola 1. ligy mužů
FBŠ Hummel Hattrick Brno – Kanonýři Kladno 7:4 (4:1, 2:2, 1:1)

Branky: 3. Halama, 13. Jiříček, 18. Hronek, 19. Zouhar, 24. Vlach, 37. Gryc, 57. Slezák – 20. Čika, 31. Bachmaier, 37. Čika, 58. Fojtík. Rozhodčí: Brejcha – Herman. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváků: 78. Zásahy brankářů: Steiger 40 – Ponomarev 19. | MATCH CENTER

FAT PIPE Start98 – FbC Respect Hradec Králové 10:7 (1:1, 6:2, 3:4)

Branky: 18. Štefek, 22. Josefovič, 29. Kerzel, 31. Štefek, 33. Škorpa, 39. Bezpalec, 40. Škorpa, 48. Štefek, 60. Netrefa, 60. Duda – 3. Hušek, 28. Krejčí, 31. Gregor, 51. Krejčí, 52. Škeřík, 53. Koubek, 54. Gregor. Rozhodčí: Brak – Provazník. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváků: 56. Zásahy brankářů: Hendlinger 22 – Bárta 37. | MATCH CENTER

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FbC Plzeň 4:3p (0:1, 3:2, 0:0 – 1:0)

Branky: 27. Svoboda, 28. Matula, 34. Dokládal, 65. Černoch – 4. Horažďovský, 29. Mrvík, 35. Zábran. Rozhodčí: Brejcha – Herman. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváků: 60. Zásahy brankářů: Domkář 13 – Šrámek 32. | MATCH CENTER

FBC Letka Toman Finance Group – Bulldogs Brno 3:13 (1:4, 0:4, 2:5)

Branky: 3. Čech, 54. Slaběňák, 59. Peterek – 4. Kučera, 8. Vaverčák, 10. Kučera, 14. Mazáč, 24. Chovan, 25. Zukal, 38. Mráz, 40. Gregr, 44. Sedmera, 44. Kučera, 48. Kučera, 48. Vaverčák, 59. Vágner. Rozhodčí: Prouza – Rogowski. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. Diváků: 74. Zásahy brankářů: Petr 10, Bazala 7 – Faltus 19. | MATCH CENTER

DDQ Florbal Chomutov – FBC Štíři Č. Budějovice 12:8 (4:1, 3:3, 5:4)

Branky: 3. Pretl, 9. Holovej, 11. Holovej, 13. Dušek, 26. Hais, 31. Štěrba, 33. Novotný, 44. Linc, 47. Skuhrovec, 49. Skuhrovec, 50. Dušek, 52. Šarša – 12. Hennrich, 22. Holý, 32. Koklar, 33. Žáček, 46. Froněk, 52. Perek, 55. Hennrich, 59. Drobiš. Rozhodčí: Jelínek – Procházka. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 314. Zásahy brankářů: Frühbauer 15 – Švehla 26. | MATCH CENTER

Goldea PANTHERS OTROKOVICE - Florbal Ústí 4:3p (0:0, 1:0, 2:3 – 1:0)

Branky: 34. Štourač, 46. Sovják, 50. Červenka, 65. Gál – 44. Vítek, 55. Fuchsig, 57. Esterka. Rozhodčí: Brus – Sladký. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:1. Diváků: 216. Zásahy brankářů: ' Kohút 15 – Hrabě 25. | MATCH CENTER

TJ Znojmo LAUFEN CZ - ASK Orka Čelákovice 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)

Branky: 7. Kucharič, 7. Mašek, 33. Palášek, 37. Blažek – 5. Čáp, 41. Sedlák, 49. Zoubek. Rozhodčí: Beránek – L. Ležák. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Diváků: 122. | MATCH CENTER