• 60 59:08
    4:9
    (Mrázek)

Zlín Lions - FBC Letka 4:9
branky: 6. Václav Večeřa, 18. Matěj Koňařík, 28. Michal Roth, 30. Michal Roth - 9. Petr Pavlík, 16. Radim Kahánek, 22. Dominik Hubl, 34. Radim Kahánek, 40. Petr Pavlík, 53. Radim Kahánek, 54. Martin Krupa, 59. Tomáš Lokša, 60. Martin Krupa; rozhodčí: Pavel Gajan - Jindřich Zich; vyloučení: 0:0; využití: 2:1; diváků: 52; zásahy brankářů: Jan Krkoška 27 - Martin Hrabáček 29; po třetinách: 2:2, 2:3, 0:4
60:02 Komentář trenéra Lions Macury: ,,Úvodem hostům gratuluji k vítězství nejen v zápase, ale i v celé soutěži. My jsme dnes, oproti včerejšku, i bránili a nic na tom nemění góly v závěru, kdy jsme se snažili vyrovnat. Rozhodující moment nastal v čase druhého trestu Tkadlece, za našeho vedení 4:3. Tam se utkání překlopilo k hostům a je škoda, že ten moment jsme neovlivnili. Hosté se uklidnili a soustředěným výkonem si došli pro vítězství.'
60:01 Komentář trenéra hostí Gajdy: ,,Dnes jsme čekali těžký zápas a to se potvrdilo. Domácí podali výborný výkon a museli jsme to dnes urvat obranou. Tu jsme měli výbornou. V pět na pět jsme obdrželi jen dvě branky, takže spokojenost. Přejeme domácím jen úspěchy. Díky!'
60:00 Ve třetí části na střely 7:10, celkově tak 33:36.
59:59 A utkání se již dohraje za totoho výsledku. Děkujeme Vám, že jste se rozhodli přečíst náš online (snad aspoň ten jeden :) ), a doufáme, že jste si zápis užili. Těšíme se na Vás příště a přejeme Vám příjemný zbytek neděle.
59:08 GÓL FBC Letka! 4:9
Branku družstva FBC Letka vstřelil #71 Martin Krupa, asistoval #99 Jan Mrázek (4:9)
59:08 Padesát vteřin před koncem se nejdříve ozvala Krkoškova tyčka, tomu se první dorážku ostravských podařilo zastavit, ale hned na to se již Krupa nemýlil.
58:18 GÓL FBC Letka! 4:8
Branku družstva FBC Letka vstřelil #8 Tomáš Lokša, asistoval #21 Radim Kahánek (4:8)
58:18 Další gól Letky rozhoupal zlínské sítě, když nahození Kahánka dorazil Lokša.
57:59 Hensler s míčkem naletěl do zlísnkých útočníků a udělal salto při kterém se pravděpodobně naneštěstí zranil.
57:26 Koňařík se snažil uvolnit po středu a přejít ke střele. K té se však nedostal.
56:11 Zlín se snaží střílet skoro ze všech pozic a snaží se alespoň přiblížit Letce a vrátit sílu do svých žil, ale Letka úspěšně střely blokuje a v protiútocích působí laxnějším dojmem než doposud.
55:00 V reakci na 2 rychlé góly si domácí trenér vzal timeout a snažil se zvrátit úpadek morálky svého týmu, nicméně pokles nálady na zlínské straně je zřetelný.
53:33 Timeout Zlín Lions
53:33 GÓL FBC Letka! 4:7
53:33 Přečíslení 3 na 1. V takových situacích se ostravští dvakrát nemýlí. Máme tady tříbrankový rozdíl a 6 a půl minuty na srovnání. Mají zlínští ještě šanci? Zůstaňte a zjistěte s námi.
52:57 GÓL FBC Letka! 4:6
Branku družstva FBC Letka vstřelil #21 Radim Kahánek, asistoval #8 Tomáš Lokša (4:6)
52:57 Chybu v komunikaci obrany a brankáře trestá duo Kahánek-Lokša, když byl Lokša pravděpodobně přehlédnut obranou a Kahánkovi pak nadělil gól do prázdné branky.
51:51 Graclíkovu střelu tahem od mantinelu Hrabáček vidí a zcela bez problémů chytá. Letka na míčku a získává cenné vteřiny směrem k vítězství.
50:14 Stadrandní situaci se snažil využít jeden z útočníků Letky, místečko ve zdi sice trefil, Krkoškovu bránu však nikoliv.
50:00 Vaněk si vyříkává nesrovnalosti se sudími. Změnit jejich rozhodnutí se mu však nepodařilo.
48:43 Červinka v další vyložené gólové příležitosti. Hrabáček však míček nejdříve zblokoval před sebe, ale následnou dorážku trefil Červinka nad.
48:06 Zlín byl poslední minutu ve velkém tlaku a při kontrole míčku. Kvalitní bloky Letky však zastavily všechny pokusy Lvů.
46:26 Krásný sehraný signál Zlína málěm zakončoval Červenka. Pobídku Koňaříka do prázdné však o pár centimetrů minul. Jeho přihrávku však chtěli využít ostravští, kteří razance přihrávky využili k přechodu do přečíslení. Skóre se však nemění, brána zůstala nezasažena.
45:15 Nyní zatlačila Letka Zlín. Pavlík našel Henslera, ale Krkoška střelu zlikvidoval.
44:53 Na Večeřu, který však střílí dalece nad.
44:52 Zlín v tlaku, Koňaříkova střela zblokována ze hřiště a Zlín rozehrává.
44:00 Pospíšil správnou prací hrotového útočníka získal míček na obranné polovině Letky a zakládal další dost nebezpečnou akci Lvů. Míček však síť nerozhoupal.
42:47 Teď však Letka snadným přebráním míčku ve středním pásmu vytvořila gólovou akci pro sebe. Jeden z útočníků natáhl ke střele z křídla z první. Ležícího Krkošku, ale i bránu však minul.
42:12 Letka citelně změnila způsob hry. Zakládá jeden postupný útok za druhým a spíše to na nás působí, že se snaží získat vteřinky na míčku k dobru.
41:00 Zlín však míček Letce odebírá a hru opět stupňuje. Lvi se dostávají do první příležitosti této třetiny, kdy míček do prázdné Baroň předběhl o necelý krok, a tak na něj nedosáhl.
40:30 A už se zase rozjíždíme. Třetí třetina na rozdíl od prvních dvou začíná Letkou na míčku a velmi pomalým až ospalým startem.
39:56 GÓL FBC Letka! 4:5
Branku družstva FBC Letka vstřelil #90 Petr Pavlík, asistoval #11 Lukáš Toman (4:5)
39:56 Zlínští ztratili koncentraci na třetinu příliš brzy. 4 vteřiny před koncem 2. třetiny se po střele obránců a následné dvojité dorážce podařilo Pavlíkovi překonat Krkošku. Nepříjemný gól do šatny nám ale jistojistě zajistí ještě lepší a vyhrocenější podívanou než doposud. Stay tuned for more!
38:45 Koňařík chtěl vyzrát na ostravský útok a chytrou rozehrou, přestože ztratil míček, k vážnějšímu ohrožení branky nedošlo.
38:36 V tomto nádherném zápase, kdy akce střídá akci, si i zapisovatel online občas uzme chvilku na to, aby mohl zápas s nadšením sledovat.
37:37 Letka v obrosvké šanci, ze vzduchu dorážel Lokša a Krkoška dalším jistým zákrokem drží naději Lionů nad vodou.
36:00 Tempo hry, po menším uklidnění, střídá opět vysoké tempo a střela za střelou. Na hráčích jak Letky, tak Zlína je vidět maximální míra soustředění.
35:21 Diváci se již rozkřičeli radostí, když Vaňkova střela skončila v síti. Bohužel se vlnila pouze boční síťka.
34:35 Rozehru Zlína ze středu a následnou Rothovu střelu zblokovala obrana.
33:42 GÓL FBC Letka! 4:4
Branku družstva FBC Letka vstřelil #21 Radim Kahánek, asistoval #19 Dalibor Ondruch (4:4)
33:42 Druhé Tkadlecovo vyloučení již bylo potrestáno i Letkou. Máme tady znovu srovnaný stav a napětí na palubovce houstne.
33:14 Tkadlec se na hřišti moc neohřál. Pouhých 6 vteřin po návratu na palubovku byl sudími oceněn dalšími 2 minutami za nedovolené vrážení.
32:06 Ostravští se poučili z Vaňkovy přesilovky a mnohem více prověřují Krkoškovu pozornost. Střela střídá střelu a na všech zlínských je vidět zřetelná únava. Nakonec se jim však podařilo Krkoškovu svatyni uhájit.
31:08 Tkadlec dostal 2 minuty za sekání, když se snažil přerušit přečíslení Letky. Díky tomu tady máme opačnou situaci ze začátku třetiny.
29:42 GÓL Zlín Lions! 4:3
Branku družstva Zlín Lions vstřelil #9 Michal Roth, asistoval #8 Jaroslav Vaněk (4:3)
29:42 A druhý trest pro Letku. Akce hodna hokejové Zlaté helmy. Ťukec z první, kterého se dotkl každý hráč týmu a poslední, Roth, zavěsil pod Hrabáčkovo víko. #WhataDayToSeeIt
27:53 GÓL Zlín Lions! 3:3
Branku družstva Zlín Lions vstřelil #9 Michal Roth, asistoval #89 Petr Graclík (3:3)
27:53 A máme tady využitou přesilovku Zlína. Baroň dostal přihrávku od Rotha a po kličce kolem jednoho z ostravských zavěsil zkušeně pod Hrabáčkovo víko.
26:40 Ještě než jsem dopsal předchozí zprávu, se nádherným přesunem dostali zlínští až na dosah Hrabáčkovy branky. Baroňovu obrovskou příležitost přerušil dvěma fauly Ondruch. Sudími byl oceněn 4 minutami a Zlín tak má šanci na srovnání.
26:12 Letka teď sérií tří střel nebezpečně ohrozila Krkoškovu branku. Střely letěly většinou velmi těsně mimo nebo do Krkošky, ale vidíme dominanci ostravských.
25:30 Graclíkovu střelu po rozehrávce zastavoval Hrabáček.
25:00 Mrázek teď nebezpečně a velmi silně natáhl ke střele. Až se z toho Krkoškova horní tyč strachy rozezvonila.
23:43 Ale ukázalo se, že tak dobře připravena nebyla. Volnou střelu ze středu zastavoval až Krkoška.
23:38 Nyní již zlínská obrana zodpovědně čeká na své polovině na postupný útok Letky.
22:39 Zlínští po 3. gólu působili v obraně lehce nejistým dojmem. Letce se však tuto krátkou nesoustředěnost využít nepodařilo.
21:52 GÓL FBC Letka! 2:3
Branku družstva FBC Letka vstřelil #10 Dominik Hubl, asistoval #8 Tomáš Lokša (2:3)
21:52 A máme tady další změnu ve skóre. Z původně nenápadné akce a důrazu na soupeřově polovině se Lokšovi podařilo získat míček, posunout jej na Hubla a ten se nemýlil.
20:02 A jak jsem předpokládal, tak se také stalo. To tempo. Ty sprinty. Hýbají se nám tu hory svalů. Kombinují ve stylu svých nezměrných florbalových dovedností. Místní klima výrazně zvlhlo, jak to s námi všemi hýbe...
20:01 Vážení diváci. Velice nás mrzí, že zde nemůžete být s námi a sledovat tento nádherný zápas ve vysokém tempu, plný tvrdých hitů a skvělých zákroků na obou stranách.
20:00 Ve druhé části už byli na střely lepší hosté a přestříleli domácí Lions - statisticky 10:15 a po dvou třetinách vyrovnaně 26:26, ve skóre jinak Letka o branku lepší.
20:00 Počet střel v první třetiny byl ve prospěch domácích Lionů 16:11
19:59 Poslední vteřiny se nesly v pomalém dohrávání třetiny. Týmy pravděpodobně šetří pár sil na to, aby se mohly střetnout v další třetině.
19:32 Rozehra Letky vyústila v další Krkoškův zákrok. Ten se stihl přesunout, aby zabránil dalšímu posunu ve skóre.
17:23 GÓL Zlín Lions! 2:2
Branku družstva Zlín Lions vstřelil #28 Matěj Koňařík, asistoval #8 Jaroslav Vaněk (2:2)
17:23 A to se podařilo Koňaříkovi, po přihrávce Vaňka nedal z první Hrabáčkovi šanci. Zazvonila boční tyčka, zavlnila se síť a skóre je opět vyrovnané.
16:20 Utkání se mírně zklidnilo. Letka se upevnila v roli favorita a Lvi hledají, jak by ohrozili ostravské.
15:05 GÓL FBC Letka! 1:2
Branku družstva FBC Letka vstřelil #21 Radim Kahánek, asistoval #10 Dominik Hubl (1:2)
15:05 A máme tady změnu ve skóre, Hubl přihrával od mantinelu Kahánkovi a ten se střelou z první pod Krkoškovu nohu nemýlil.
13:16 Krkoška právě vytáhl z rukávu jeden ze svých legendárních zákroků. Letka se po obrovské chybě Zlína dostala do přečíslení 3 na 1. Pospíšil zadovkou naslepo vyslal tři ostravské do protiútoku. Těm se ale nepodařilo proměnit.
11:32 Malý výpadek internetu a zároveň únik ostravských. I ten však zůstal nepotrestán. Střela z dálky byla vyražena Krkoškou.
09:52 Přesilovka se neodvíjí úplně podle představ Letky. Po špatné rozehrávce se dostal do samostatného úniku Koňařík, ale jeho nájezd Hrabáček zastavil. Míček se však odrazil před Červenku a ten byl tak tak odstaven obranou soupeře. To jediné zabránilo gólu v oslabení.
08:54 A máme tady první přečíslení utkání. Vaněk přišel o hokejku a při jejím sběru zároveň zahrál míček. Hra bez hokejky a snížený počet Lionů na hřišti.
08:22 GÓL FBC Letka! 1:1
Branku družstva FBC Letka vstřelil #90 Petr Pavlík, asistoval #52 Jan Hensler (1:1)
08:22 To přichází záhy poté, po přechodu přes mantinel se Pavlík dostal příliš blízko ke Krkoškovi a bez problémů zavěsil Krkoškovi míček přímo pod horní tyč.
07:32 Tkadlecovi se podařilo zahasit nebezpečnou situaci Letky, po nešťastném odrazu míčku byl obklopen dvěma hráči a nebýt jeho chladného a rychlého úsudku, tak bychom měli založeno na srovnání.
05:49 A tentokrát obrovská šance pro Letku, která měla 100% šanci srovnat. Lokša dostal pobídku od svého spoluhráče před prázdnou bránu po přečíslení. Ten však úplně prázdnou branku minul.
05:02 GÓL Zlín Lions! 1:0
Branku družstva Zlín Lions vstřelil #69 Václav Večeřa, asistoval #6 Vlastimil Červenka (1:0)
05:02 Zatímco jsem vypisoval pozdrav pro maminku, máme tady změnu skóre. Po neúspěšné akci Letky a těsném Krkoškově zákroku, přišel protiútok Lions a přečíslení. Červenka přihrával Večeřovi do prázdné branky a ten zakončoval do prázdné. Fenomenální první gól a jistě slib vyhroceného utkání.
03:55 A sudí zapískal out pro Zlín. Rád bych Vás tedy konečně přivítal u dalšího a odvetného zápasu mezi Zlín Lions a FBC Letka Ostrava. Pro veliký úspěch (a hlavně nedostatek lidí) jsem byl jako zapisovatel online vybrán já. Rád bych tímto pozdravil maminku a vzkázal, že ze mě přece jen nakonec něco bude. :-)
03:00 Chtěl sjem říct, že se konečně hra uklidnil, abych Vás přivítal u utkání, ale zrovna jsem nadepsal čas, měl Koňařík obtížnou situaci na středu branky. Dostal přihrávku před prázdnou bránu, ale přihrávka neletěla dobře, a tak i střela samotná skončila výrazně nad.
02:01 A přišel první pokus Letky, po mantinelu si seběhl jeden z útočníků a prověřil Krkoškovu pozornost. Ten bez problémů zlikvidoval akci.
00:57 Druhý závar v Hrabáčkově brankovišti, míček zase poskakoval po přihrávce Baroně z rohu před bránu, kde se jej snažili zlínští umístit do sítě. Pozorná obrana však úspěšně míček vyrazila do rohu.
00:14 A hned v úvodu utkání zde máme první velkou šanci pro Zlín, Baroň se uvolnil a běžel sám na Hrabáčka, kterému míček vypadl a poskakoval v malém brankovišti.