10:1
    Jan MANNL
    (Šíma)

FbC Asper Šumperk - FBK Jeseník 10:1
branky: 7. Michal Šíma, 21. Jiří Trávníček, 32. Jiří Trávníček, 33. Petr Matěj, 41. Jan Mannl, 45. Jiří Trávníček, 47. Ondřej Mrázek, 51. Michal Šíma, 53. Ondřej Mrázek, 57. Jan Mannl - 22. Martin Rokyta; rozhodčí: Radim Klimecký - Jaromír Kubáč; vyloučení: 1:4; využití: 1:0; diváků: 46; zásahy brankářů: Martin Malínek 16 - Petr Bárta 13, Patrik Vondrka 2; po třetinách: 1:0, 3:1, 6:0
60:00 Komentář trenéra hostí: Děkujeme Šumperku za zápas. Borci předvedli bojovný výkon, ale Šumperk byl lepší ve všech herních činnostech a zaslouženě má 3 body.
59:59 Komentář trenéra domácích: Dneska severské derby s Jeseníčkem, soupeř dobře bránil a čekal na naše chyby. Když jsme se zbavili počáteční pasivity tak už to šlo. Díky rozhodčím, divákům a soupeři za utkání.
59:34 Zápas se nám chýlí ke konci, tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek neděle. Ahoj.
58:46 Dobrá poziční hra Mause.
58:01 Na to, že je skóre jednoznačné je zápas stále vyhrocený.
57:02 Zajímavá akce útočného trojzubce Mondek-Kamler-Zapletal.Posledně jmenovaný netrefuje branku o pár centimetrů.
56:48 GÓL FbC Asper Šumperk! 10:1
Branku družstva FbC Asper Šumperk vstřelil #7 Jan Mannl, asistoval #4 Michal Šíma (10:1)
56:40 Jeseník na míčku.
56:00 Hruban teď něco pokřikuje na Zapletala, odezřel jsem,že ten mu odpovídá;'Urgggglblh!'
55:51 Malínek je dnes v bráně Asperu vynikající.
54:28 Venouš posílá na mantinel obránce Jeseníku. Auvajs.
53:45 Kamler teď křičí na tribunu: „Superficies solo cedit!“ Fanoušci bouřlivě přitakávají.
52:22 Mrázek využívá dobré přihrávky a zvyšuje na 9:1. V zápětí střílí Kováč do rohu hřiště.
52:09 GÓL FbC Asper Šumperk! 9:1
Branku družstva FbC Asper Šumperk vstřelil #13 Ondřej Mrázek, asistoval #87 Michal Vařeka (9:1)
51:43 Dvojitá přesilovka pro domácí.
51:13 Vyloučen hráč #42 Martin Příhoda družstva FBK Jeseník na 2 minuty za nedovolené vrážení
50:47 Vyloučen hráč #15 Viktor Kalina družstva FBK Jeseník na 2 minuty za sekání
50:08 GÓL FbC Asper Šumperk! 8:1
Branku družstva FbC Asper Šumperk vstřelil #4 Michal Šíma, asistoval #69 Petr Matěj (8:1)
50:08 Střídání brankáře. Nový brankář #99 Patrik Vondrka družstva FBK Jeseník
49:17 Malínek předvedl famózní zákrok. Opět.
48:47 V čase 8:47, Zapletal zhruba na dvou metrech přesprintoval mladíka hostí. Tomuhle se říká um. Poctivá práce se švihovým sádlem. To už dneska mladý kluky nikdo neučí.
48:06 Malínek předvedl famózní zákrok.
47:33 Štěpu Maixnera člověk jen tak nevidí vyhrát míček čistě. Teď jsme to opět neviděli.
46:37 GÓL FbC Asper Šumperk! 7:1
Branku družstva FbC Asper Šumperk vstřelil #13 Ondřej Mrázek, asistoval #88 Daniel Venouš (7:1)
46:37 Povedená individuální akce Mrázka. Asistuje Daniel Venouš.
44:30 Pro pána Jána, to byla ale pumelice! Jakoby mě kluci vyslyšeli.Trávníček navyšuje náskok domácích.
44:20 GÓL FbC Asper Šumperk! 6:1
Branku družstva FbC Asper Šumperk vstřelil #18 Jiří Trávníček, asistoval #87 Michal Vařeka (6:1)
43:45 Taktický faul hostů. Asper ale převahu zatím nedokáže přetavit v branku.
43:12 Asper teď hraje dobře, hodně dobře.
42:56 Vedle mě sedící šumperský florbalový artefakt Jay Jay Okoča měl dnes na oběd kančí gulášek. To mu upřímně závidím, protože ten já tuze rád.
41:13 Honza Mannl teď vstřelil branku. Upozorňuji, že je teprve první rokem junior. Trenér Mrázek se na jeho adresu vyjádřil takto: 'Hlavně mu nikdo neříkejte, jak je dobrej, jinak vodejde!'
40:49 GÓL FbC Asper Šumperk! 5:1
40:40 Musím s jistou hořkostí přiznat, že Michalu Vařekovi dres s číslem 87 sluší. Tímto mu a celé jeho rodině přeju do života hlavně zdravíčko a taky lásku!
39:41 Maixnera při rozehrávce střídá Zapletal, to je „prašť jak uhoď“.
38:33 Teď ale Míša Maus napravuje svou chybu a zastavuje útok Jeseníku.
37:28 Michael Lupták Maus se snaží zpracovat vysoký míček a zároveň koordinovat svou tělesnou hmotu, nadlidský úkon. Malý neposeda mu uskakuje a je z toho velká šance hostí.
36:07 Jeseník toto oslabení zatím zvládá bez větších problémů.
34:44 Vyloučen hráč #9 Marek Viterna družstva FBK Jeseník na 2 minuty za zdržování hry
34:23 Mrázek v šanci. Těsne vedle.
32:04 Místní veterán Petr Matěj ukazuje, že se přibývající léta nepodepisují na jeho rychlosti. V samostatném úniku proměňuje.
32:03 GÓL FbC Asper Šumperk! 4:1
Branku družstva FbC Asper Šumperk vstřelil #69 Petr Matěj bez asistence (4:1)
31:05 GÓL FbC Asper Šumperk! 3:1
Branku družstva FbC Asper Šumperk vstřelil #18 Jiří Trávníček bez asistence (3:1)
30:30 Jirka Trávníček dnes hraje výborně. To ostatně není překvapením. Před každým zápasem dělá jógu a je k sobě velmi asketický.
30:24 Jeseník má výhodu přesilové hry.
30:10 Vyloučen hráč #55 Viktor Patsch družstva FbC Asper Šumperk na 2 minuty za špatné střídání
30:00 Zapletal teď skvělým vystihnutím přihrávky zabraňuje přečíslení Jeseníku.
28:26 Střela kapitána domácích Trávníčka. Brankář hostů zasahuje.
27:40 Vyloučen hráč #23 Martin Trsťan družstva FBK Jeseník na 2 minuty za sekání
27:05 Faul domácího Kováče. Jeseník bude rozehrávat z nebezpečné vzdálenosti.
26:47 Kamlerova povedená střela ze středu hřiště, brankář zasahuje.
25:40 Asper kombinuje na polovině soupeře.
25:00 Okénko do zákulisí: Michael Maus, který je velkým fanouškem sitcomu Premiér Jaromíra Soukupa se mi v předzápasovém rozhovoru svěřil, že by si rád nechal vytetovat datum dnešního zápasu jako vzpomínku. Michal je zvláštní člověk.
23:22 Statistici mi říkají, že na hrací ploše je momentálně pět hráčů po zranění kolene. Nehrající a rehabilitující Vašíček se potutelně usmívá.
22:12 Na Svitavsku v noci hořel neobývaný dům. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev. Zdroj: ČTK.
21:35 Hostující kapitán Trsťan na zemi po úderu do oblasti hlavy a krku.
21:09 Dvě rychlé branky, po jedné na obou stranách.
21:03 GÓL FBK Jeseník! 2:1
Branku družstva FBK Jeseník vstřelil #11 Martin Rokyta, asistoval #56 Zbyněk Slováček (2:1)
20:43 GÓL FbC Asper Šumperk! 2:0
Branku družstva FbC Asper Šumperk vstřelil #18 Jiří Trávníček, asistoval #13 Ondřej Mrázek (2:0)
19:57 V okolí šumperského gymnázia je polojasno až zataženo. Bio zátěž na dvojce. To jsou ideální podmínky pro dobrý florbal.
19:20 Jeseník kombinuje na své polovině.
17:32 Matěj se teď pěkně otočil kolem soupeře a vyslal projektil,po kterém musel kasař hostí skočit jako tygr.
17:03 Hrající aktivní trenér domácích Mrázek teď byl neaktivní. Je dost možné, že mu tuhnou nohy po nedělním obědě.
16:27 Jeseník brání sveřepě.
14:13 Daniel Paťa Kane Venouš v samostatném úniku. Neproměňuje.
13:00 Kováč útočí ve stylu freestylu. Ten on má rád, ten je jeho.
12:21 Taktický faul Hrubana. Hosté rozehrávají na krátko.
10:48 Venouš aktivníi dozadu, to se cení, jelikož je to spíše rarita.
09:55 Zapletalova střela zblokována obráncem hostí.
09:10 Kognitivní schopnosti Štěpána Maixnera jsou v naprostém pořádku. Říkal. Akorát už potřetí během jednoho střídání udělal stejnou chybu.
08:18 Asper na míčku, Jeseník se brání.
07:40 Ondřej Kováč při pěkném obranném zákroku. Klasická černá práce.
06:27 GÓL FbC Asper Šumperk! 1:0
Branku družstva FbC Asper Šumperk vstřelil #4 Michal Šíma, asistoval #7 Jan Mannl (1:0)
06:07 Nebezpečná střela domácího Maixnera.
05:50 Asper teď volí postupný útok.
04:18 Asper aktivním napadáním získává míček na polovině Jeseníku.
03:57 Jakožto celoživotní fanoušek defenzivního florbalu zdravím šumperskou čtyřku Michala Šimu, ten si v tomto zápase musí vyloženě lebedit.
03:07 Malínek zasahuje.
02:05 Apriori upozorňuji, že jakožto komentátor jsem v podstatě nezaujatým divákem, byť jsem si za šumperský Asper také párkrát ťuknul, leč ne zrovna úspěšně, nýbrž neúspěšně.
00:55 Vítám Vás u dnešního utkání domácího Asperu a hostů z Jeseníku